Prvé preteky diváci uvidia v marci 2015. Držiteľom vysielacích práv v Česku bola dosiaľ televízia Nova, na Slovensku Markíza. Programy Sport1 a Sport2 budú vysielať priame prenosy všetkých pretekov a kvalifikáciu F1 v rokoch 2015 až 2017. Na obrazovkách sa objavia aj sprievodné preteky GP2, GP3 a súčasťou dohody sú aj exkluzívne práva na britský dokumentárnemy seriál Legendy formuly 1.

Stanice sú v Česku aj na Slovensku dostupné u káblových, satelitných a IPTV operátorov. V ich súčasnej ponuke sú napríklad zápasy futbalových kvalifikácií na ME 2016 a MS 2018, španielska futbalová liga a Kontinentálna hokejová liga.

"Preteky F1 sú celosvetovo jednou z najpopulárnejších športových udalostí a podľa toho im budeme poskytovať maximálnu pozornosť a produkčnú podporu," uviedol v tlačovej správe Levente B. Málnay, výkonný riaditeľ spoločnosti AMC Networks International Central Europe.

Markíza získala práva na F1 v roku 2012 pre minulo- a tohtoročnú sezónu. Kvalifikáciu vysiela Dajto, preteky boli na Markíze. Predtým platil za vysielacie práva RTVS.

Podľa údajov o sledovanosti v Česku v minulom roku každý závod F1 oslovil v priemere takmer milión divákov. Na Slovensku to bolo výrazne menej - napríklad Veľkú cenu Maďarska Formuly v júli na Markíze pozeralo 122-tisíc divákov v 12 – 54 a 190-tisíc celkovo (podiel v 12 – 54 bol 19,3 %).