Licenčná rada v aktuálnej správe informuje, že v prípade Superstar začína správne konanie pre možné nedodržanie časti zákona o ochrane maloletých a ochrane ľudskej dôstojnosti. Za oba prehrešky hrozí vysielateľom finančná sankcia.

Regulátor dostal sťažnosť na prvý tohtoročný zostrih z kastingov, ktorý šiel na Markíze v nedeľu 25. februára. Na vysielanie epizódy prišli celkovo štyri podnety.

„Divákom prekážali vulgarizmy a sexistické urážky, jeden z divákov namietal aj používanie českého jazyka – v tejto časti Rada sťažnosť uznala za neopodstatnenú,“ informovala hovorkyňa RVR Lucia Michelčíková.

Tri podnety regulátorovi boli formulované všeobecne na celú epizódu, jeden z divákov konkrétne pomenoval, čo mu prekážalo. „Ako problematickú označil pasáž, v ktorej porotcovia hodnotili vystúpenie súťažiacej Tamile Khodjaeva,“ dodala hovorkyňa.

Išlo o vystúpenie rodáčky z Uzbekistanu, ktorú televízia v úryvku na YouTube označila ako „najkrajšiu babu, aká kedy bola v Superstar“. Video má momentálne viac ako 1,2 milióna pozretí.

Porotca Pavol Habera súťažiacu privítal s tým, že rovno postupuje. Druhý z porotcov Matěj Ruppert k nej vyštartoval a zízal na jej poprsie.

„Tamila, to je taká škoda, že musíte aj spievať,“ pokračoval P. Habera, ktorý sa vzápätí súťažiacej opýtal, či nechce napraviť číslo. Speváčka ho mala nalepené na stehne, takmer v oblasti bedier.

„Paľo, ukľudni sa a vráť sa naspäť do svojej kože, či predkožky, či čo to máš,“ povedala po dospievaní súťažiaci kolegovi porotcovi Katarína Knechtová. Tá sa vzápätí ospravedlnila za to, čo „sa deje“. Réžia medzitým strihla aj zábery na rozpačité pohľady priateľa speváčky.

Pri hodnotení opäť porota skĺzla do sexistických poznámok. Hodnotenie „Vedel by som si ťa predstaviť v ďalšom kole“ v podaní Bena Cristovaa pobavilo P. Haberu. „Nevieš si predstaviť, čo sa deje pod tým stolom,“ doplnila K. Knechtová na margo mužských kolegov v porote.

„Ona je z toho trochu rozhodená, prišla spievať a oni vnímajú hlavne to, ako vyzerá,“ komentoval situáciu v štúdiu Tamilin priateľ.

Súťažiaca napokon jednohlasne nepostúpila, porota jej odporučila skôr súťaž krásy. Na záver si vypočula, že je krajšia ako herečka Rachel Weisz a od M. Rupperta dôvetok, že nie krajšia ako jeho žena. „Všetci dúfame, že nemáš frajera,“ dodal P. Habera.