Ivan Kmotrík sa zrejme rozhodol predať spravodajskú televíziu TA3. Novým majiteľom má byť český podnikateľ a politik Ivo Valenta. Informoval o tom týždenník Plus 7 Dní, ktorému to potvrdil nemenovaný zdroj. „Ide o komunikačný šum, preto sa k tejto informácii vôbec nebudem bližšie vyjadrovať,“ reagoval na otázky týždenníka I. Valenta.

Podľa nemenovaného zdroja nikto nevie, prečo sa chce I. Kmotrík zbaviť televízie. S jej predajom môže stratiť aj veľký spoločenský vplyv. „Týmto bude mať asi o 80 percent menej telefonátov a 90 percent menej kamarátov,“ skonštatoval zdroj týždenníka Plus 7 Dní.

Neprehliadnite

Denník Pravda zmenil majiteľa, ide k vlastníkovi Parlamentných listov

Údajný nový majiteľ sa venuje rôznym podnikateľským aktivitám. Medzi najznámejšie patrí biznis v skupine Synot, ktorá sa venuje hazardu. V mediálnom priemysle mu patrí 70-percentný podiel vo firme Our Media a.s., ktorá prevádzkuje internetový portál Parlamentní listy.

Český podnikateľ má mať aj blízko k menám ako Miroslav Výboh a Jozef Brhel. Podľa týždenníka Plus 7 Dní ho s M. Výbohom spája kniežatstvo Monako, ktorého bol v minulosti I. Valenta daňovým rezidentom a občanom. M. Výboh tam pôsobí ako honorárny konzul. Neskôr si kvôli kandidatúre v krajských voľbách zriadil trvalý pobyt v Zlíne.

V televízii TA3 sa pred niekoľkými dňami vymenila aj veľká časť vedenia. Generálnym riaditeľom bude šéf reklamnej agentúry Michal Ruttkay, spravodajstvu bude šéfovať bývalá politička a novinárka Zuzana Martináková a vedenie marketingu prevezme Oľga Dúbravská.