V roku 2020 sa na rad dostane vo vysielaní Joj očakávaný seriál Slovania. Médiá ho v minulosti prirovnávali k Hre o tróny, najmä zo žánrového hľadiska – aj slovenský produkt má byť historickou dobrodružnou drámou s prvkami fantasy.

Joj seriál pripravovala tri roky, nakrútila napokon 12 častí. Kreatívnou producentkou je Danica Hričová, v tíme režisérov je Peter Bebjak (Za sklom, Komisár Rex, Odsúdené, Dr. Ludsky). Ten spolupracoval rovnako ako pri filme Čiara s ukrajinskými tvorcami a hercami, zároveň obsadil protagonistov z úspešnej snímky – Tomáša Maštalíra, Zuzanu Fialovú a tiež Juraja Loja, Richarda Autnera či Dušana Cinkotu.

„Seriál Slovania je fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, na ktorej medzinárodní tvorcovia spolupracovali so špecialistami na raný stredovek. Dve hlavné dejové línie rozprávajú príbehy nenávisti a bojovnosti, ale aj sily lásky a odvahy. Dej je pretkaný fantazijnými a nadprirodzenými prvkami, motívmi slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, ktoré sú zachytené v poverách, piesňach, povestiach a rozprávkach,“ píše v anotácii Joj.

Príbeh sa odohráva v Karpatskej kotline v 7. storočí nášho letopočtu, v čase pred spojením slovanských kmeňov. Hradiská Veľký stôl a Furnau majú dobré susedské vzťahy. Príchod plieniacich kočovných kmeňov Avarov však pre všetkých znamená začiatok boja o prežitie.

Príde aj seriál s psím hrdinom

Druhá seriálová novinka Joj má názov

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa