Joj v prehľade avizuje až deväť nových seriálov, nemusí ísť však bezpodmienečne len o projekty na budúci rok, ale aj na ďalšie obdobie.

Medzi novinkami je mysteriózny triler Trhlina podľa rovnomennej knihy spisovateľa Jozefa Kariku inšpirovanej nevysvetliteľným miznutím ľudí v pohorí Tríbeč. Minisériu pre Joj nakrúca D.N.A. Production v réžii Petra Bebjaka.

Joj pripravuje aj vlastný seriál s psím hrdinom, namiesto superschopného Rexa predstaví Bodku – o niečo lenivejšieho, no takisto prešibaného hrdinu. „Mentalista a budhista pes, ktorého myšlienky začne následkom úrazu vnímať iba jeho lenivý a komplikovaný pán – neúspešný policajný detektív,“ píše televízia v anotácii. Komediálny seriál cieli na univerzálne publikum – mužov majú osloviť kriminálne zápletky a psie hlášky, ženy príťažlivý poručík Šimon, ktorý si po odchode od polície založil vlastnú detektívnu kanceláriu.

Joj v roku 2018: komediálny seriál z politiky, vlastný „Rex“ aj triler od D.N.A.

Bodka Zdroj: TV Joj

Ďalším novým seriálom z komediálneho žánru sú Ministri, ktorí načrú do netradičného tematického prostredia – politiky. Hlavné postavy si zahrajú Tomáš Maštalír, Alexander Bárta, Marián Miezga, Lukáš Latinák, Richard Stanke a Jozef Vajda. Réžiu polhodinových častí má na starosti Edo Kudláč, autormi sú Roland Kubina, Danica Hričová, Ján Luterán, Jozef Koleják a Michal Baláž.

„Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri - bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny,“ píše Joj o novom seriáli, s dôvetkom, že zhoda s reálnymi postavami je čisto náhodná.

Joj dá seriálový priestor aj herečke Kristíne Farkašovej, ktorá vydáva úspešné knihy o materstve. Tému televízia spracuje v komediálnom seriáli Som mamav réžii Jana Nováka. Spolu s K. Farkašovou si v novinke zahrá hlavnú postavu český herec Jiří Havelka, objaví sa aj Boris Farkaš, Kristínin otec. Seriálovú úlohu znova prijala aj Henrieta Mickovičová, účinkuje tiež Michaela Čobejová, ktorá je aj producentkou seriálu.

Joj v roku 2018: komediálny seriál z politiky, vlastný „Rex“ aj triler od D.N.A.

Som mama Zdroj: TV Joj

Na rok 2018 avizuje Joj aj seriál Delukse, ktorý začala pripravovať už dávnejšie. Hlavnú úlohu v ňom stvárňuje Zuzana Fialová. Ide o komediálny príbeh z prostredia hotela, zobrazujúci život jeho zamestnancov riešiacich každodenné problémy nových hostí. Joj má pripravených 16 častí, režíroval ich Ivan Holub.

Z už predstavených projektov potvrdila Joj nasadenie seriálov Vlci, Semafor a Hotel. V prípade Vlkov ide o romantický príbeh v réžii Matúša Liboviča, za ktorým autorsky stojí D. Hričová. Semafor je 20-dielny komediálny príbeh o trojici kamarátov podľa úspešného izraelského formátu. Hlavné postavy stvárnili Tomáš Maštalír, Stanislav Majer a Martin Nahálka, režíruje Peter Begányi.

Pri seriáli Hotel, ktorý Joj začala nakrúcať ešte vlani, uvedie televízia prvú aj druhú sériu. Ide o romanticko-komediálny seriál, ktorý sa takisto odohráva v hoteli. Smoliarka Dorota (Zuzana Konečná) sa v ňom zamestná, aby splatila dlh za svoju pokazenú svadbu, ktorá mala byť práve v hoteli. Zapletie sa s prevádzkarom Romanom (Milo Král). Seriál režíroval Michal Kollár, kreatívnou producentkou je D. Hričová. Zo seriálov má Joj do vysielania nachystanú aj druhú sériu Prázdnin.

Joj v roku 2018: komediálny seriál z politiky, vlastný „Rex“ aj triler od D.N.A.

Hotel Zdroj: TV Joj

V kategórii zábavných šou vráti Joj po tohtoročnej odmlke Česko Slovensko má talent, ktorého ostatná séria šla vlani. Talentová šou od FremantleMedia sa na Joj dočká siedmej série.

Súťažnou novinkou je game show Veľký balík, ktorú bude moderovať Marcel Forgáč, kreatívnym producentom je Rado Štefanov z good tv. Joj sa pri relácii spojila s Tiposom, ktorý k programu bude predávať výherné žreby. Ide o licencovaný formát od Endemol Shine s názvom Deal or No Deal.

Joj aj v ďalšom roku počíta s programami Inkognito, V siedmom nebi, Všetko čo mám rád, Nikto nie je dokonalý, Sedem, Silné reči, Súdna sieň, Moja mama varí lepšie ako tvoja, Uhádni môj vek, Heslo, Policajti v akcii, Nové bývanie, Nová záhrada, Na chalupe, Postavíme, opravíme, zveľadíme a Nákupné maniačky. Okrem Miss Slovenskoprinesie aj inú súťaž krásy – Miss folklór.

Medzi akvizičnými seriálmi má Joj tituly Taken: Pred 96 hodinami, kriminálku Odtiene korupcie (Shades of Blue), drámu NBC Tlkot srdca(Heartbeat), kriminálku televízie ABC Tajomstvá a lži (Secrets and Lies), dramatický seriál Manželská kríza (Satisfaction), ako aj klasiku Dr. House.

Vo filmovej ponuke figurujú Špión, Labyrint: Zhorenisko, Marťan, Kingsman: Tajná služba, Most špiónov, Hitman: Agent 47, Fantastická štvorka, Warcraft: Prvý stret, Jason Bourne, Centrálna inteligencia, Dieťa Bridget Jonesovej, Lovec: Zimná vojna, Detektív z Hong Kongu, Šéfka, Ostrí chlapci, Matky rebelky: Šťastné a veselé, Deväť životov pána Fúzika, Láska po anglicky, Otec rodiny, Neporaziteľný 4, Nemilosrdní či Power Rangers: Strážcovia vesmíru.

Z animákov má Joj Tajný život maznáčikov, Spievaj, Konečne doma, Snoopy a Charlie Brown. Peanuts vo filme, Robinson Crusoe, Bodi: Psia Superstar.

Z českých filmových premiér uvedie snímky Špindl a Bajkeri. Z klasiky zaradí S tebou mě baví svět, Dívka na koštěti, Copak je to za vojáka, Sněženky a machři, Adéla ještě nevečeřela a Byl jednou jeden král.