Do popredia dáva Joj svoju seriálovú tvorbu, v rámci nej má byť najvýpravnejším projektom historický detektívny seriál 1890 v hlavnej úlohe s Jánom Koleníkom. Televízia ho nakrúcala od leta v kaštieli Betliar. Réžiu mal na starosti Peter Begányi (Naši). V seriáli si zahrali aj Lukasz Kos, Stanislav Majer, Milan Ondrík, Martin Nahálka, Anikó Vargová, Rebeka Poláková, Atila Mokos, Pavol Višňovský, Vica Kerekes, Vladimír Jedľovský a ďalší.

Joj v roku 2017: Gameshow od Fremantlu, seriál s Fialovou aj nový Prison Break

1890 Zdroj: TV Joj

„Vyšetrované zločiny sú inšpirované skutočnými historickými prípadmi. Atraktívne obsadené postavy sa v nich dostávajú do akčných, strašidelných i komických situácií, prerozprávaných v dramatickom tempe a v modernom vizuálnom spracovaní,“ píše Joj v charakteristike novinky.

Seriál sa vracia v čase na koniec 19. storočia do prostredia uhorského Gemera, opradeného ľudovými poverami a magickými rituálmi. Prichádza sem z Budapešti detektív Jánoš Marton, aby vyriešil záhadnú smrť mladej ženy.

V obnovenom Paneláku počíta Joj okrem Diany Mórovej aj s J. Koleníkom, Luciou Lapišákovou, Vladom Černým či Mariánom Miezgom. Seriál bude bežať v polhodinových epizódach, odštartovať by mal na narodeniny televízie 2. marca.

Panelák bude mať nových obyvateľov, zostáva Ivana v podaní D. Mórovej, ktorá po novom spolušéfuje dolnému baru. „V novom Paneláku sa objaví mladá i staršia rodina, byt plný mladých študentiek a všetci obyvatelia nebudú o nič menej zaujímaví, ako tí pred nimi. Diváci budú sledovať osud štvorčlennej rodiny, ktorá sa ocitá vo veľkej kríze – matka nezvláda neveru svojho manžela a stavia sa k riešeniu krízy veľmi svojsky. Maslák vo svojom byte ubytuje svojho človeka, ktorý bude strážiť veľmi dôležitú osobu. Z počiatočnej nenávisti sa medzi nimi vyvinie zaujímavý vzťah. Čerstvý dôchodca má o živote penzistu inú predstavu ako jeho manželka, čo do príbehu prináša plno komických situácií. Svojský zubár si vo svojej ambulancii nedáva servítku pred ústa a bude to práve on, kto bude v paneláku hodnotiť a komentovať aktuálne spoločenské dianie na Slovensku,“ píše Joj.

Joj v roku 2017: Gameshow od Fremantlu, seriál s Fialovou aj nový Prison Break

Hotel Zdroj: TV Joj

Do vysielania pôjdu v budúcom roku aj seriály od producentky Danice Hričovej. Hotel je romanticko-komediálny príbeh, situovaný v prostredí horského hotela. Mladá Dorota sa v ňom musí zamestnať, aby si „odpracovala“ účet za svoju luxusnú – zrušenú – svadbu. S manažérom Romanom si vytvára romantické puto. Režisérom seriál je Pavel Bláha, účinkujú Zuzana Konečná, Milo Král, Martin Melo, Vlastina Svátková, Richard Stanke, Zuzana Kronerová, Vlado Černý a ďalší.

Pravá tvár je romanticko-dramatický seriál v réžii Braňa Mišíka. Mladá Vika prichádza do veľkomesta, aby pomstila smrť jej sestry. Nakoniec nájde človeka, ktorý jej ublížil, ale do ktorého sa aj napriek tomu zamiluje. V hereckom obsadení figurujú Monika Horváthová, Marek Geišberg, Juraj Hrčka, Anna Javorková, Jozef Vajda, Martin Mňahončák, Alena Ďuránová a ďalší.

Joj v roku 2017: Gameshow od Fremantlu, seriál s Fialovou aj nový Prison Break

Pravá tvár Zdroj: TV Joj

Joj má v príprave aj ďalší osemdielny komediálny seriál z hotelového prostredia s názvom Delukse, v ktorom sa predstavia Zuzana Fialová, Tomáš Maštalír, Ivan Vojtek, Richard Stanke, Gabriela Marcinková či Ľuboš Kostelný. „Je plný neuveriteľných problémov a komických situácií, v ktorých sa ocitajú zamestnanci luxusného butikového hotela. Ich rôznorodé charaktery a nenávidený majiteľ sú hlavnými hýbateľmi deja. Tvorcovia sľubujú kvalitnú zábavu, pri ktorej si diváci oddýchnu od každodenných problémov. Každá epizóda je samostatným príbehom o nových hosťoch a komplikáciách, aké dokáže nastražiť len život v hoteli. ‚Chrbtovú‘ kosť celého seriálu však tvoria vzťahy medzi tými, vďaka ktorým hotel existuje. Veru, v tomto hoteli by ste určite chceli bývať, ale nechceli by ste tu pracovať,“ uvádza Joj.

Joj chystá aj vlastný komediálny western, ktorý sa bude volať Štyria statoční. Pôjde o česko-slovenský projekt z prostredia „Divokého západu“, zahrajú si v ňom Michal Hudák, Marián Čekovský, Jakub Prachař a ďalší. Režisérom je Jeffo Minařík. Seriál sa nakrúca v hollywoodskej dedine v Španielsku, využíva exteriéry a všetky „finty“ westernových filmov. Podobný seriál Divoký Zapadákov avizuje divákom aj Markíza

Joj v roku 2017: Gameshow od Fremantlu, seriál s Fialovou aj nový Prison Break

Štyria statoční Zdroj: TV Joj

Joj prinesie aj rodinný komediálny seriál Prázdniny o spoločnom nažívaní bratrancov na chalupe na kopaniciach. Príbeh sa myšlienkou ponáša na klasiku S tebou mě baví svět. Režíroval ho Ivan Predmerský, v upravenom obsadení figurujú Tomáš Matonoha, Ľuboš Kostelný, Marko Igonda, Lucia Siposová či Zuzana Norisová.

Televízia potvrdila aj pokračovanie seriálu Za sklom, pri ktorom má pripravených dovedna 16 epizód, polovicu už uviedla. Tretiu sériu dostanú Naši. Joj prinesie tiež seriál Svet pod hlavou vznikajúci ako koprodukcia s Česko televíziou. Pripravené má tiež nové epizódy seriálu Čert nikdy nespí podľa diváckych námetov.

Joj v roku 2017: Gameshow od Fremantlu, seriál s Fialovou aj nový Prison Break

Svet pod hlavou Zdroj: TV Joj

V zábavných šou príde v roku 2017 siedma edícia Česko Slovensko má talent. Pokračovať bude V siedmom nebi, Moja mama varí lepšie ako tvoja, Inkognito aj Uhádni môj vek.

Novinkou je gameshow FremantleMedia Heslo (Password). Ide o klasickú zábavnú štúdiovú hru, v ktorej dvojice celebrít hádajú slová podľa nápovedy. Z formátu vychádzala aj upravená verzia Million Dollar Password, ktorú v minulosti ako Heslo za milión vysielala na Slovensku Markíza.

Od FremantleMedia má Joj aj zoznamku Take me out, ktorej slovenskú verziu pripravil režisér Tomáš Eibner. Televízia uvedie aj už vlani avizovanú kúzelnícku šou Revolution of Magic, ktorá vychádza z rovnomennej internetovej šou Radka Bakalářa.

Na Joj budú v roku 2017 pokračovať aj relácie Moja prvá dovolenka, Na chalupe, Súdna sieň, Nové bývanie, Nové bývanie Dizajn, Nová záhrada, Postavíme, opravíme, zveľadíme a Nákupné maniačky. Vráti sa aj varenie s Gabom Kocákom v spin-offe 15 minút. kuchár a 30 minút. hostia, v relácii budú so známym kuchárom variť Sajfa, Junior a Marcel, Vilo Habo, Zdena Studenková, Juraj Loj a ďalší.

Joj v roku 2017: Gameshow od Fremantlu, seriál s Fialovou aj nový Prison Break

15 minút. kuchár a 30 minút. hostia Zdroj: TV Joj

Medzi akvizičnými seriálmi Joj avizuje 12. sériu Kostí, tretiu sériu Black Sails aj novinky z USA Second Chance a Criminal Minds: Beyond Borders. Televízia prinesie tiež sequel seriálu Prison Break, ktorý chystá stanica Fox.

Z filmov Joj uvedie české komédie Seznamka a Jak básníci čekají na zázrak. V knižnici má tiež bondovku Spectre, nové spracovanie Popolušky z Británie, ako aj snímky Avengers 2: Vek Ultrona, Ant Man, Divoká dvojka (Hot Pursuit), X-Men: Budúca minulosť, Úsvit planéty opíc, Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky, Labyrint: Útek (The Maze Runner), Exodus: Bohovia a králi, Falošní poliši, Na vine sú hviezdy, Pamiatkari, Návštevníci: Revolúcia, Krajina zajtrajška (Tomorrowland), Medzi náhrobnými kameňmi, Bohovia Egypta, Creed, Nemilosrdní (Antigang), Mechanik zabijak: Vzkriesenie, Ako si vycvičiť draka 2, Tučniaky z Madagaskaru, Rio 2, Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana, Veľká šestka, Lietadlá, Lietadlá 2.

Joj získala aj niektoré české klasiky, keďže tie po novom vysielateľom prideľuje žreb. Televízia tak môže na Vianoce v roku 2017 vysielať Tři oříšky pro Popelku, ktoré doteraz patrili Markíze.