Seriálovej tvorbe Joj verí, v nadchádzajúcom období dovedna prinesie až päť noviniek. Trúfne si aj na výpravnejší seriál s pracovným názvom 1890, v ktorom stvárni hlavnú postavu Ján Koleník.

Pôjde o 13-dielny historický krimiseriál, nakrúcaný v kaštieli Betliar a okolí s dobovými kulisami. Dej bude zahŕňať vyšetrovanie zločinov inšpirovaných skutočnými prípadmi z minulosti.

Na nekonvenčné pátranie sa podujme budapeštiansky detektív Marton. Divákov televízia zavedie do prostredia uhorského Gemera na konci 19. storočia, „kde sa ľudový svet tajomných povier a rituálov stretáva s najnovšími zázrakmi dobovej techniky a kde spoločenskú priepasť a napätie medzi dedinčanmi a vrchnosťou preklenie len spoločný strach z krvavého vyčíňania démonického sériového vraha“.

Ďalšou seriálovou novinkou budú Prázdniny, do ktorých Joj získala aj Tomáša Maštalíra či Gabrielu Dzuríkovú. Námet pochádza od kvarteta Kristína Cibulková, Stano Guštafík, Bronislava Balašková a Albert Vlk, ktorý má spolu s Ivanom Predmerským rodinný komediálny seriál režírovať.

Hlavnými postavami novinky sú traja bratranci, ktorí zdedili na Kopaniciach chalupu a so svojimi deťmi na nej trávia leto. Nie sú však zvyknutí starať sa o potomkov samostatne, každý z nich navyše žije v inom sociálnom prostredí a majú rozdielne názory na výchovu detí. Spoločne však napokon dokážu fungovať a riešiť aj problémy vo vlastnom živote.

Turzonovovej rodina pod jednou strechou v sitcome

Joj počíta zo seriálovej tvorby aj s ďalším sitcomom od Andyho Krausa s názvom Deň za dňom. Obsadila doň Božidaru Turzonovovú, Mateja Landla či Zuzanu Mauréry. Príbeh bude o početnej rodine žijúcej pod jednou strechou, kde všetkým „velí“ majetná vdova Paulína Gulemiházyi, potomok kedysi váženého rodu. Tá má pre rodiny svojich detí prísne pravidlá spolunažívania, čo popri rozdielnych povahách a celkovom prístupe k životu prináša tragikomické situácie.

Skôr avizovaným seriálom je aj ďalšia novinka podľa licencovaného námetu Naši od režiséra Petra Begányiho. Prináša pohľad na život päťčlennej rodiny, v ktorej deti spoločne vychovávajú manželia v podaní Mariána Miezgu a Lujzy Schramekovej.

Joj v roku 2016: Historický krimiseriál, ďalší sitcom od Krausa, nová šou od Minaříka

„Otec a matka, ktorí zápasia s výchovou troch synov, divákov v každej epizóde pozvú nahliadnuť do svojho bežného denného kolotoča. Tvorcovia tak ponúknu chutný komediálny kokteil, plný rozmanitých emócií, smiechu či kriku. S ich príhodami a situáciami plnými humoru, ale aj nežnosti a hrejivého ľudského tepla, sa ľahko dokáže stotožniť každý rodič,“ približuje inzerentom Joj.

Poslednou seriálovou novinkou je komediálno-dramatický seriál Zoo, ktorý by sa mal do vysielania dostať najskôr. Ide o námet Danice Halákovej, v ktorom si zahrajú Táňa Pauhofová, Ján Koleník, František Kovár, Zuzana Tlučková, Jozef Vajda, Dominika Richterová, Marko Igonda, Andy Hryc, Csongor Kassai, Marián Slovák, Zuzana Šebová, Oldo Hlaváček, Alena Ďuránová a ďalší.

Denný seriál ideovo nadviaže na Divoké kone s romantickou, komickou aj kriminálnou linkou. Hlavnými postavami sú dobrodruh Peter a zoologička Dominika, rozdielne povahy, ktoré čelia mnohým vzájomným nedorozumeniam pri práci v zoologickej záhrade. Kriminálnu zápletku vytvára nelegálny obchod s exotickými zvieratami. Humor majú zabezpečiť zamestnanci zoo, ale aj viacgeneračná rodina hlavného hrdinu. Nakrúcalo sa v bratislavskej zoo, ale aj v Afrike.

Nové televariéte podľa zahraničných vzorov

V budúcom roku majú zo seriálov na Joj pokračovať druhou sériou aj tohtoročné novinky Dvojičky a Svet podľa Evelyn.

V pôvodnej tvorbe avizuje televízia okrem šiesteho ročníka Česko Slovensko má talent aj pravdepodobne na jar plánovanú Horúčku sobotnej noci. S námetom zábavnej šou prišiel Jeffo Minařík, režisér Talentu.

Zábavné televariéte sa chce inšpirovať úspešnými zahraničnými šou, ako je nemecká klasika Wetten, dass...?, britské varieté Saturday Night Takeaway, talkšou Jimmyho Fallona či bývalé Televarieté a Možno príde aj kúzelník, z ktorých chce kombinovať prvky.

V galavečeri s dvomi moderátormi sa majú objavovať známe osobnosti, ktoré sa postarajú o skeče, chýbať nebude skrytá kamera či súboje s moderátormi. Program má odkazovať má na legendy česko-slovenskej zábavy, určený tak bude pre širokú cieľovku.

V zábavnom žánri počíta Joj aj s licencovanou zoznamkou Take Me Out od FremantleMedia. V britskom formáte si ženské súťažiace na základe prvého dojemu vyberajú vhodných mužských adeptov, ktorých vzhľad hodnotia zapnutým (páči sa mi) alebo vypnutým (nepáči sa mi) svetlom. Na konci si naopak muž, ktorý zostal v hre najdlhšie, vyberá spomedzi kandidátok.

Joj si vyskúša aj úplne nový žáner – kúzelnícku šou. Do televízneho vysielania adaptuje internetovú reláciu kúzelníka Radka Bakalářa Revolution of Magic. Bývalý účastník ČSMT bude pred zrakmi divákov kúzliť so známymi osobnosťami.

Aj v roku 2016 počíta Joj s reláciami V siedmom nebi, Inkognito, Moja mama varí lepšie ako tvoja, Sladký život, Nové bývanie vrátane jeho variantu Nové bývanie Dizajn, Nová záhrada a Nákupné maniačky. Televízia obnoví aj formát Rodinné záležitosti postavený na skutočných príbehoch. Nových častí sa má dočkať aj Súdna sieň.

Televízia má v zálohe aj kulinársky formát 15 min. kuchár, ako aj žánrovo podobnú reláciu Fajnšmeker. Vysielať bude doterajšie formáty spravodajstva a publicistiky.

Z filmových premiér počíta Joj v budúcom rok so snímkami Hobit: Smaugova pustatina, Robocop, Smrtonosná pasca: Opäť v akcii, Drsniačky (The Heat), Wolverine, Rivali (Rush), Zlodejka kníh, Mafiánovci, Syn boží, Percy Jackson: More oblúd, Hercules, 22 Jump Street, Angelika, Medzi náhrobnými kameňmi, Krúdovci, Turbo či Prechádzky s dinosaurami.

Z nových seriálov aj Black Sails či Vražedné právo

Medzi seriálmi bude nová séria českého titulu Vinaři, C.S.I. Immortality, jedenásta séria Kostí, ôsma séria Vtierky Castle, dobrodružný seriál Black Sails, úspešná novinka ABC z predošlej sezóny Vražedné právo (How To Get Away With The Murder), kriminálka Legends, Geissenovci, lekárska dráma Rush, Tyrant, Hawaii 5.0, šiesta séria The Walking Dead, Simpsonovci, Hviezdna brána: Atlantída.

Z akvizícií sa do vysielania dostanú aj Bohaté deti z Beverly Hills (Rich Kids of Beverly Hills), Neuveriteľné svetové talenty, My Celebrity Home či I'm Having Their Baby.

Na filmovom kanáli Joj Cinema sa objavia snímky Rezistencia (Insurgent), Kidnapping Mr. Heineken, Cesta nádeje (The Water Diviner), The Good Lie, V kráľových záhradách (A Little Chaos), Gunman: Muž na odstrel, 12 rokov otrokom, Vlk z Wall Street a ďalšie.

Ponuku detskej stanice RiK doplnia programy Kúzlovanie – detská šou s Petrom Šestákom, Zabi nudu a animovaný seriál Kikirikí, ktorý podľa rovnomennej knihy narozprával Dušan Jamrich.