Podľa výpočtu bude Joj Group v roku 2015 napríklad „najkvalitnejšia“ – spustí spravodajstvo v HD kvalite, „najdetskejšia“ – odštartuje nový platený kanál RiK, „najkulinárskejšia“ vďaka trom novým kuchárskym formátom či „najľudskejšia“ v súvislosti s každoročným charitatívnym eventom Srdce pre deti.

Z programových pilierov je potvrdený ďalší ročník šou Česko Slovensko má talent, ktorý bude opäť federálny – Joj bude formát produkovať spolu s českou Primou. Ide už o piatu sériu Got Talent, formátu spoločnosti FremantleMedia, s ktorou Joj tento rok predĺžila zmluvu o spolupráci na ďalšie štyri roky. Otázne je nasadenie súťažného programu, ktorý televízia vysielala v nedeľu. Tá teraz patrí formátu V siedmom nebi, s ktorým takisto Joj v budúcom roku počíta.

Novinkou bude formát Sladký život, ktorý spadá do žánru „constructed reality“. Denná 40-minútová šou bude odhaľovať súkromie najznámejších slovenských osobností. Diváci tak nahliadnu do spôsobu života najbohatších Slovákov, ale spoznajú aj ich každodenné problémy. Relácia každý deň predstaví pohľad do súkromia piatich známych tvárí v bežných, ale aj netradičných životných situáciách, avizuje Joj.

V seriálovej produkcii je potvrdený štart novinky Rok Koňa, ktorý pripravuje tím na čele s kreatívnou producentkou Danicou Halákovou. Joj už odhaľuje viac z dejovej zápletky. „Utajený zločin z konca druhej svetovej vojny sa odohráva v pozadí veľkej ságy zbohatlíckej rodiny Závodských a potomkov starého rodu Karpatských Nemcov - Holzmannovcov. Jeho postupné odhaľovanie tvorí spolu s láskou hlavnú dramatickú os príbehu. Odtajnenie prichádza až po rokoch a to vďaka láske vnuka majiteľa statku Adama Závodského a vnučky zavraždených Holzmannovcov Hany. Príbeh, ktorého korene sú ukryté hlboko v temných vodách minulosti, sa odohráva dnes a jeho protagonisti sú nám všetkým povedomí,“ píše sa v anotácii.

Joj v roku 2015: Sitcom od Krausa, Evelyn, ČSMT, veľa varenia a ďalšie novinky

Rok koňa Zdroj: TV Joj

Aj v roku 2015 bude pokračovať Panelák, kde tvorcovia stavia najmä na linky hlavných postáv. Nové charaktery pribudnú hlavne do nemocnice, kde bude nová sestrička a záletnícky doktor. Autori avizujú aj nečakaný milenecký vzťah či veľkú zmenu kulís baru, ktorý dostane tirolsko-bavorský štýl.

Novinkou od otca Paneláka Andyho Krausa bude sitcom Dvojičky, v ktorom si zahrajú Svätopluk Malachovský či Zuzana Porubjaková. V príbehu pôjde o rodiny bratov Adama a Milana, ktorí síce sú jednovaječné dvojičky, no každý je úplne iný, jeden žijúci na dedine ako pedantný farmár, druhý neúspešný operný spevák z mesta. V istom momente sa ich životy spoja a obaja budú žiť aj so svojimi manželkami v jednej domácnosti vo vidieckom prostredí. Humor má prameniť z rozdielnosti vidieckeho a mestského životného štýlu, ale aj podobnosti správania jednovaječných dvojičiek.

Joj avizuje okrem tohto sitcomu aj ďalšie komediálne seriály. V novej sérii sa vrátia Profesionáli a priestor dostane aj komička Evelyn v seriáli Svet podľa Evelyn. Pod prezývkou sa skrýva Eva Kramerová, ktorá sa zviditeľnila na webe viacerými vtipnými videami a účinkuje aj v skeč-šou Markízy Kredenc. Seriál bude inšpirovaný skutočnosťou, že Evelyn príde do Bratislavy hľadať šťastie, ale aj samu seba, „aby ukázala tomu podvodníkovi z Kubína, že ona raz niečo dokáže...“. Seriál vzniká na princípe improvizácie, zahrá si v ňom aj Jozef Vajda.

Novinkou Joj bude aj ďalší formát od FremantleMedie s lokalizovaným názov Moja mama varí lepšie ako tvoja (My Mom Cooks Better Than Yours). Program produkčná spoločnosť predstavovala aj na tohtoročnom veľtrhu Mipcom, pochádza pôvodne zo Španielska a spadá do žánru kulinárskej gameshow.

Dva súperiace páry v zložení rodič – dieťa v relácii súťažia, kto lepšie navarí, rodičia pritom smú pomáhať len inštrukciami, aby potomkovia za 50 minút pripravili čo najlepší pokrom. V kritickej chvíli rodič môže zasiahnuť, to však tímu uberá z časového limitu.

Joj v roku 2015: Sitcom od Krausa, Evelyn, ČSMT, veľa varenia a ďalšie novinky

My Mom Cooks Better Than Yours Zdroj: FremantleMedia

Ďalšou kuchárskou šou, ktorú Joj avizovala s predstihom, bude polhodinový formát Fajnšmeker s bývalým moderátorom Páli vám to Thomasom Kamenarom. Ten bude cestovať po slovenských a rakúskych mestách, kde bude s rodinou a priateľmi objavovať a pripravovať miestne špeciality. Balík kulinárskych relácií doplní 15 minút. kuchár, ktorý už na Joj beží od jesene.

Z pôvodnej tvorby Joj počíta aj s reláciami Nové bývanie, jeho obmenou Nová záhrada aj s Nákupnými maniačkami. Nové časti dostane aj Súdna sieň.

K plánovaným eventom patria Miss Slovensko 2015, Srdce pre deti, Jojka v meste, Poď na stage a Fashion Live!

Pri spravodajstve Joj avizuje všetky relácie v HD kvalite od 1. januára 2015. Spolu s tým sa zmení celý grafický vizuál, hlavná spravodajská relácia dostane opäť nové logo. Všetky aktuálne formáty zostanú zachované.

Joj sa v budúcom roku opäť výraznejšie vrhne aj do sféry živých športových prenosov. Televízia zakúpila práva na futbalové majstrovstvá Európy v susednom Česku, odkiaľ odvysiela na menšej stanici Plus všetky zápasy. Chystá aj zostrihy a hostí v štúdiu.

Z filmových premiér počíta Joj so snímkami Doba ľadová: Zem v pohybe, Hobit 2: Smaugova pustatina, To bude boj! (This Means War), Prometheus, Robocop, Udavač (Snitch), Stalingrad či Machete zabíja (Machete Kills). Do vysielania sa dostane aj slovenský film Kandidát a česko-slovenská hudobná komédia Don't Stop.

Joj v roku 2015: Sitcom od Krausa, Evelyn, ČSMT, veľa varenia a ďalšie novinky

Kandidát Zdroj: facebook.com

Zo seriálov dostane priestor desiata séria Kostí, siedma séria Vtierky Castle, druhá séria Kuriéra aj nový francúzsky akčný komediálny seriál Taxi (Taxi Brooklyn). Z francúzskej produkcie je aj ďalšia novinka No limit, do vysielania pôjdu aj americké seriály Black Sails, 24: Live Another Day, Motív (Motive), 15. séria C.S.I.: Kriminálka Las Vegas a 25. séria Simpsonovcov.

Z dokumentárnych akvizícií pôjde o tituly Ice Road Truckers, Nebezpečné lety (Dangerous Flights), Letecké katastrofy (Mayday XIII.), Letisko Dubaj (Ultimate Airport Dubai), Gigantické presuny (Huge Moves V.) a Animal Rescue.

Lifestylové šou zastúpia Kardashianky a ich rodina (Keeping Up With Kardashians VIII.), Najkrajšie bývanie – kúpiť a predať (Buying and Selling II.), Nepredateľné (The Unsellables I.), Hell's Kitchen a Skutočné paničky (z New Yorku, Beverly Hills, New Jersey, Orange County).

Podobne ako Markíza aj Joj chystá veľký redizajn webu, ktorý ma priniesť prehľadnejší layout a „flat“ dizajn, užšie prepojenie so sociálnymi sieťami a viac možností interakcie pre divákov s TV vysielaním v reálnom čase.

K detskej stanici bude aj web Rik.sk

Joj sa v roku 2015 chystá aj na spustenie spomínanej detskej stanice RiK, na ktorú už získala licenciu. V obchodnej prezentácií približuje, že programová štruktúra bude obsahovať primárne sloty pre divákov predškolského (4 – 8 rokov) a mladšieho školského veku (9 – 12 rokov).

Joj v roku 2015: Sitcom od Krausa, Evelyn, ČSMT, veľa varenia a ďalšie novinky

Vysielanie vyplnia nedialógové a animované formáty, ale aj hraná tvorba so slovenským dabingom. Počas večerov uvedie RiK rodinné filmy.

Medzi programové dominanty Joj v úvode radí akvizície Christopher Columbus, @dventures – Páni času, Albert, piaty mušketier či Malý medvedík.

Pri štarte novej stanice vznikne aj web Rik.sk, na ktorom Joj avizuje vyše 300 hodín animovaných a hraných rozprávok. Rodičom a deťom sa chce televízia venovať aj v „ďalšom novom projekte“.