Tematické stanice Československej filmovej společnosti budú od prvého decembra zjednotené pod značkou CS, ktorú nesie aj názov vlajkového kanála skupiny CS Film. Český regulátor schválil ich prevzatie na jar tohto roka.

Dôjde k premenovaniu stanice Horor film na CS Horror, free-to-air stanica Kinosvět bude zmenená na CS Mystery, WAR Svět válek na CS History, Horor film zas na CS Horror.

Názov stanice CS Film zostáva nezmenený, zmení sa iba grafika loga. Ako značka zanikne stanica CS mini, pásmo venované detskému divákovi od dvoch do 12 rokov s českou a slovenskou animovanou aj hranou tvorbou bude súčasťou CS Film.

Po novom bude vysielať detská televízia pod značkou CS Film od ranných hodín do polnoci. Od polnoci do rána ju naďalej bude striedať CS Horror. Ten ostáva stanicou s programami výlučne hororovej tematiky.

Zmena v programe

S rebrandingom prídu aj programové zmeny. CS film prinesie každý deň české aj slovenské filmy, bude i koproducentom niekoľkých detských seriálov, dokumentov z filmového prostredia či magazínov o českom filme.

CS Mystery (bývalý Kinosvět) prinesie programy s vojenskou a konšpiračnou tematikou, no vysielať má aj historické relácie venované rôznym ďalším témam.

V roku 2020 zaradí napríklad sériu Na bitevnom poli či Hrdinova nebies. Priniesť chce a dabované dokumenty či českú produkciu.

Aj CS History, teda bývalá WAR TV, rozšíri tematickú ponuku programov. Vysielať plánuje napríklad aj seriály o špionáži, terorizme či hrozbách z vesmíru.