Zlatá maska mala byť jedným z ťažiskových jarných formátov Joj. Novú šou mali diváci vidieť prvý raz v piatok 20. marca o 20:35.

Hoci televízia spustila promo prostredníctvom vyše minútovej upútavky, napokon sa v utorok rozhodla, že program v avizovanom čase neodvysiela.

„Vzhľadom na aktuálnu situáciu upravila televízia Joj od tohto týždňa svoj program. S týmito zmenami súvisí aj rozhodnutie neodštartovať očakávanú šou Zlatá maska,“ informuje Joj.

Televízia prízvukuje, že najdôležitejšie je v tejto chvíli zdravie zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí v predchádzajúcich dňoch nepretržite pracovali na postprodukcii šou.

„Ide o tímy ľudí v strižniach, zvukovýrobe, v grafických štúdiách, a tiež o tímy ľudí, ktorí pracujú na prome relácie a mnoho ďalších. Dúfame, že naši diváci tento krok vedenia televízie pochopia. Šou uvedieme v čase, keď nám to situácia na Slovensku umožní,“ načrtal Joj.

„V týchto dňoch je a bude našou snahou nasadzovať kvalitný program, ktorým sa pokúsime spríjemniť divákom čas strávený doma a najmä informovať o dianí v našej krajine a vo svete v súvislosti s ochorením COVID-19,“ dodala televízia.

Zlatá maska vychádza z kórejského formátu The Masked Singer, ktorý sa čoraz viac presadzuje po svete. Dvanásť zamaskovaných celebrít v šou spieva skladby, diváci aj „porota“ hádajú, kto sa pod kostýmom skrýva a hodnotia jednotlivé výkony.

V každom diele jedna z celebrít vypadne a až potom príde k odhaleniu, kto sa pod maskou skrýval. Moderátorom česko-slovenskej verzie je Martin „Pyco“ Rausch. Joj a Prima nakrúcajú program v Budapešti, naplánovaných je 10 častí.

Joj podobne ako Markíza či RTVS zaradila do programovej štruktúry mimoriadne relácie k šíreniu nákazy koronavírusu. Markíza v utorkom slote stopla seriál Červené pásky, RTVS už skôr napríklad šou Zem spieva. Zastavené sú aj výroby niektorých cyklických relácií.