V apríli 2016 odvysielala Joj v relácii V siedmom nebi príbeh, ktorým plnila sen pre pestúnov Tomáša a Máriu, ktorí si osvojili dve dievčatá – Simonku a Sašku, sestry 5-ročnej Lucky, ktorú utýrali vlastní rodičia a jej telo skrývali v byte.

Príbeh vysnívala kamarátka Ildikó, ktorá pre Máriu a jej rodinu chcela zorganizovať slávnostné krstiny oboch dievčat. Tie v tom čase mali 6,5 a 3,5 roka.

Moderátor Vilo Rozboril v dokrútke navštívil rodinu, kde viedol rozhovor aj so staršou Saškou. Pýtal sa aj jej aj na to, či si pamätá Lucku. Tá odvetila, že trošku.

Ďalej sa moderátor dieťaťa opýtal, či zosnulej sestre zapálila sviečku. „Nie, tato mi ju zapálil. Ja sa tak modlím, že v mene otca i syna i ducha svätého amen. Bože príď mi na pomoc, daj mi tichú dobrú noc. A nech tvoja ochrana s nami je až do rána. V mene otca i syna i ducha svätého. Amen,“ odpovedalo dievča.

Moderátor sa ešte spýtal, „čo je teraz Lucka“. Dievča odpovedalo, že anjelik. A na ďalšiu otázku, či ich stráži a dáva na nich pozor súhlasne prikývlo hlavou.

Po zisteniach riešili tému aj spravodajsky

Dlhší rozhovor viedol V. Rozboril s pestúnmi, detailne sa venovali osudu dievčat, ktoré po tom, čo rodičia išli do väzenia, putovali do detského domova a následne k profirodine. Pestúni načrtli, že ani tá sa o nich nestarala dobre.

Rodina mala dievčatá trestať napríklad odopieraním 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa