Prvé zábery z nového seriálu prezentoval na Facebooku šéf Jojky Marcel Grega. „Aj v týchto dňoch pokračujeme v nakrúcaní novinky Ministri, ktorá sa tentokrát odľahčenou formou a s nadhľadom odohráva v prostredí vrcholovej politiky na Slovensku, pričom realite nemusí byť veľmi vzdialená...“ napísal.

Po Za sklom by sa mal aj nový seriál čiastočne dotýkať slovenských reálií a odkazovať na niektoré skutočné postavy či situácie. Na rozdiel od kriminálky v tomto prípade v humornom ladení.

Rolu premiéra v Ministroch stvárni Tomáš Maštalír, jeho hovorcom a pravou rukou bude Milo Kráľ. Medzi účinkujúcimi sú aj Marián Miezga ako minister vnútra, Helena Krajčiová v úlohe ministerky spravodlivosti a Lukáš Latinák ako minister školstva.

Jane Oľhovej prischla rola ministerky sociálnych vecí a rodiny, Jozef Vajda stvárni ministra zdravotníctva, Richard Stanke ministra obrany a Michal Režný ministra životného prostredia.

Podľa pôvodnej anotácie seriálu bude príbeh paralelou na obdobie, keď na Slovensku vládla sama strana s dostatočným ziskom percent, čo podľa všetkého odkazuje na Smer.

„Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri –bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny,“ uvádza sa v charakteristike seriálu v brožúre, kde novinku Joj predstavovala zadávateľom reklamy.

„Celá vláda je založená na princípe kamarátskych vzťahov z detstva. Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde - mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. Zožerú ho svine?“ uvádza sa ďalej v anotácii.

Joj už nakrúca nový seriál s Maštalírom a Latinákom, opäť zabŕdne do politiky

Ministri Zdroj: TV Joj

Joj dodáva, že bežní ľudia majú z politikov pocit, že to nie sú ľudia na správnom mieste. „Tejto myšlienky sa nový seriál drží a ukáže divákom možné zákulisie našej slovenskej politickej scény, ktoré možno napriek komickej nadsázke a nadhľadu nebude až tak vzdialené realite.“

Autormi námetu sú programový riaditeľ televízie Roland Kubina a producentka Danica Hričová, scenáristicky sa na seriáli podieľajú Ján Luterán, Jozef Koleják či Michal Baláž.

Réžiu komediálneho seriálu má na starosti Eduard Kudláč. Joj avizovala 30-minútové časti, malo by ich byť dovedna 22.

Okrem Ministrov nakrúcala tento rok na jar Joj aj ďalší komediálny seriál Som mama na motívy knihy Kristíny Farkašovej. Televízia produkovala aj mysteriózny triler – minisériu Trhlina. Pripravuje aj nové časti komediálneho seriálu Naši a zadávateľom avizovala aj seriál Bodka – takisto komediálny seriál s hlavným psím hrdinom.