Joj v upútavke avizovala štart Česko Slovensko má talent od 1. septembra, v tomto dátume ale v programe avizuje film Janko a Marienka: Lovci Čarodejníc.

Prvý diel Talentu má Joj v programe o deň neskôr – v nedeľu o 20:35, program má vyhradený čas do 22. hodiny. Televízia potvrdila Mediálne.sk štart programu 2. septembra. Zatiaľ ale neuviedla, či bude nedeľa stálym a jediným vysielacím dňom formátu.

Komerčné televízie aj krátko pred štartom jesennej sezóny výrazne taktizujú. Nasvedčuje tomu aj počínanie Markízy, ktorá zatiaľ oficiálne takisto nehovorí detaily o štarte Tvoja tvár znie povedome. Nepotvrdila nasadenie ani dátum štartu svojej hlavnej zábavnej šou.

V aktuálnom programe na prvý septembrový víkend imitačná šou nefiguruje. Na Markíze teda odštartuje najskôr po 2. septembri, ak sa televízia nerozhodne inak. Podľa súčasných verzií programových plánov televízií by Talent štartoval skôr, čo by mohlo priniesť Joj výhodu v akvizícii divákov.

Vysielacím dňom Tvoje tváre bola dosiaľ vždy nedeľa, čo je stabilné okno Markízy pre veľké zábavné šou. Bežali v ňom naposledy aj Superstar či Let's Dance.

Možný je však aj scenár, že si Markíza tentoraz pre Tvoju tvár zvolí iný slot. Šou bežala v priamej konfrontácii s Česko Slovensko má talent v nedeľných večeroch aj na jeseň 2016. Markíza síce so svojím programom v slote vo väčšine prípadov viedla, no obe šou sa navzájom oslabovali.