Rada rozhodla, že problematické boli aj upútavky na túto kriminálku, ktoré obsahovali výňatky z programu znázorňujúce násilie. Opakovane ich zaradila televízia do vysielania aj cez deň v dopoludňajších hodinách.

Súčasťou sankcie je aj odvysielanie samotného filmu. Ten Joj zaradila v júni minulého roka dvakrát pred desiatou hodinou večer a označila ho ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.

Obsahoval však násilie na živých bytostiach či sexuálne scény, ktoré podľa zákona podmieňujú klasifikáciu programu ako nevhodného pre divákov do 18 rokov. Podľa RVR došlo odvysielaním filmu k nesprávnemu uplatneniu jednotného systému označovania (JSO) a rovnako k porušeniu ochrany maloletých.

Joj v stredu dostala aj ďalšiu finančnú sankciu, tentoraz za vysielanie menšej stanici Wau. Pokutu vo výške 4-tisíc eur má platiť za seriál C.S.I.: Kriminálka Las Vegas, ktorý označila ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov.

Televízia tak spravila napriek tomu, že film obsahoval detailné a naturalistické zobrazenie násilných aktov, slovnú agresivitu a expresívne vyjadrovanie. Aj v tomto prípade došlo k nesprávnemu uplatneniu JSO, podľa správnosti by mala byť označená „15“ v krúžku.

Tretiu a zároveň poslednú finančnú sankciu udelila licenčná rada v stredu spravodajskej Ta3. Tá musí zaplatiť 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa