Fantasy muzikál Into the Woods je film režiséra Roba Marshalla podľa rovnomenného broadwayského muzikálu, v ktorom sa prelínajú príbehy známych rozprávok bratov Grimmovcov vrátane motívov Popolušky, Červenej čiapočky, Na vlásku, Jack a fazuľka a ďalších.

V modernom filmovom spracovaní klasických rozprávok v produkcii štúdia Walt Disney z roku 2014 si zahrali Emily Blunt, Meryl Streep, Anna Kendrick, Johny Depp, James Corden či Chris Pine.

Joj sa rozhodla americkú snímku, ktorá šla v kinách s titulkami, predabovať do slovenského jazyka. Televízia hovorí, že ide o dosiaľ najväčší dabingový projekt medzi slovenskými televíziami. Lokalizácia filmu zahŕňala okrem dabingu postáv aj prespievanie 17 muzikálových piesní.

V slovenskom znení účinkujú a zároveň spievajú Martin Kaprálik, Andrea Somorovská, Zuzana Mauréry, Lenka Debnárová, Stano Král, Jana Lieskovská, Kristína Turjanová, Patrik Vyskočil, Dárius Koči, Renáta Rundová, Lucia Vráblicová či Helena Krajčiová, ale aj detské spevácke talenty ako Martinka Kapráliková a Dávid Šmilňák.

Dabing sa vyrábal v štúdiu Daniela. Režisérom dialógov bol Viktor Kollár. O preklad sa postaral Peter Sirovec, o úpravu Jozef Švoňavský, o texty piesní Vlado Krausz a hudobným režisérom bol Rastislav Dubovský. 

Joj podľa predbežných programových plánov uvedie muzikál Príbehy z lesov v slovenskom jazyku cez Vianoce – 25. decembra po 20:30.

Na Štedrý deň v prime-time o 19:00 zaradí Joj rozprávku Tři oříšky pro Popelku, ktorú bude vysielať historicky prvý raz. Nadviaže na ňu rodinnou komédiou Sám doma 2. Na Druhý sviatok vianočný avizuje televízia v prime-time fantasy príbeh Krampus.

Cez tri sviatočné dni zaradí Joj podľa plánov aj filmy ako Ľadové kráľovstvo, Popoluška v Monte Carle, Sám doma, Sám doma 3, Iron Man 3, Môj dokonalý ex, Bezpečný prístav, Základ rodiny, Tretí princ, Na vlásku, Alvin a Chipmunkovia 3, Divočina či O princezně Jasněnce.