Staničné portfólio Joj by sa malo dočkať ďalšieho prírastku v najbližších mesiacoch. „Rada aktuálne eviduje žiadosť o licenciu na vysielanie spoločnosti Mac TV,“ potvrdila pre Mediálne.sk hovorkyňa regulátora Lucia Jelčová.

Nový pripravovaný kanál by sa podľa informácií Mediálne.sk mal zamerať na filmy a akvizičný obsah, pričom v televízii sa pracuje s názvom Joj Cinema. Išlo by o rovnaký prívlastok, ako má filmový kanál českej Novy.

Tento názov má k dispozícii aj server Digizone.cz, ktorý zverejnil aj podobu loga z promo materiálov vysielateľa.

Doplnené o 16:30 - Ako neskôr doplnila L. Jelčová z licenčnej rady, Mac TV požiadal o licenciu na kanál s iným zameraním pod názvom Ťuki. Jeho vysielanie by mali, prekvapivo, rovnako ako pri licencovanej stanici Rik, ktorá funguje od začiatku tohto roka, tvoriť zo 100 percent detské relácie. Mal by mať celodenné vysielanie a šíriť by sa mal cez terestriál a káblové rozvody, satelit v žiadosti nefiguruje.

Mac TV podľa aktuálnych informácií z rady požiadala zatiaľ iba o jednu licenciu. V minulosti sa už stalo, že vysielateľ požiadal o licenciu na program, no nakoniec z neho vzniklo čosi úplne iné ako v žiadosti. To bol aj prípad licencie Markízy na kanál Cinema, z ktorého neskôr vytvorila (medzi časom zrušený) comedy kanál Fooor. Takéto dodatočné úpravy oproti pôvodnému zneniu žiadosti legislatíva povoľuje.

Vzhľadom na aktuálnu politiku skupiny Joj pôjde v prípade filmovej stanice s najväčšou pravdepodobnosťou o kanál, za ktorý by operátori museli platiť poplatky. Podľa DigiZone si bude Joj v prípade Joj Cinema od poskytovateľov za jedného diváka pýtať zhruba 0,27 eura, pričom stanicu poskytne v SD aj HD rozlíšení a vysielať má bez reklám.

Mediálne.sk má k dispozícii aj zoznam niektorých akvizícií pre Joj Cinema, podľa skladby pôjde o rôzne žánre, pričom v zozname sú prevažné nové filmy - minulo- a tohtoročné tituly.

Medzi snímkami, ktoré plánuje Joj nasadiť na novom kanáli, sú 12 rokov otrokov (12 Years a Slave), 96 hodín: Odplata (Taken 2), Pád Londýna (London Has Fallen), Mafiánovci (The Family), Non stop, Rivali (Rush), Nezastaviteľný (Homefront), John Wick, Charlie Mortdecai, Pád Bieleho domu (Olympus Has Fallen), Zbesilý útek (Running Scared), Kuriér: Reštart (Le Transporteur: Héritage), Tri dni na zabitie (3 Days to Kill), Dieťa číslo 44 (Child 44), Jobs, Láska na kari (The Houndred-Foot Journey), V kráľových záhradách (A Little Chaos), Muž na mieru (A Case of You) či Jasmínine slzy (Blue Jasmine).

Mac TV patrí licencia na všetky zvyšné stanice, ktoré Joj prevádzkuje. Naposledy získala oprávnenie spustiť spomínaný detský platený kanál Rik. Okrem neho prevádzkuje skupina aj stanice Joj, Plus, Wau a Senzi.

V prípade hudobnej stanice zameranej na starších divákov sa vlani skloňoval jej predaj do Česka, k čomu však napokon neprišlo. Stanicu prevádzkuje spoločnosť Senzi, v ktorej je polovičným akcionárom režisér Peter Núňez.

Mediálne.sk zisťuje ďalšie podrobnosti