Piata séria Milujem Slovensko odštartuje v piatok 2. septembra, po zábavno-súťažnom formáte bude Jednotka vysielať Nočné správy a film.

Aktualizované 9. 8.: Už koncom augusta sa vráti seriál Doktor Martin, nakrútený v koprodukcii s ČT. Jednotka avizuje v nedeľu 28. augusta dva diely za sebou.

Nových 16 častí druhej série ponúkne stanica v nedeľnom slote, rovnako ako vlani. V pokračovaní príbehu podľa britskej predlohy Doc Martin si zahrajú aj viacerí slovenskí herci - Roman Luknár, Ady Hajdu, Zuzana Norisová či Zuzana Kronerová.

Jednotka na jeseň bez Nečakaných stretnutí, Zlaté časy od 22. septembra

Doktor Martin Zdroj: ČT

V prvý septembrový víkend pribudnú v štruktúre premiérové časti talkšou Neskoro večer vysielané v sobotu. Scripted reality Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou odštartujú podľa cenníka o týždeň neskôr - 10. septembra. Naopak, pokračovať nebudú Nečakané stretnutia, ktoré boli v sobotnom prime-time nástupcom Pošty pre teba.

Jednotka zaradí 3. septembra o 20:25 film Púštny kvet, od ďalšieho týždňa sériu Nevera po slovensky. Spoločnosť Maya, ktorá dodáva RTVS Nečakané stretnutia aj Pravdivé príbehy, bude mať na jeseň vo verejnoprávnej televízii ďalšie dva formáty - Zlaté časy a licencovaný Strom želaní, s ktorým RTVS počíta v priebehu októbra.

Avizovaná zábavná novinka Zlaté časy pôjde do vysielania od 22. septembra. Vo štvrtkovom prime-time zaradí Jednotka postupne 14 dielov. Relácia s moderátormi Elenou Vacvalovou a Danom Heribanom sa viaže k 60. výročiu televízie. Vyhradený má hodinový slot, po Zlatých časoch pôjdu na Jednotke filmy z archívu - v septembri Geľo Sebechlebský a Škandál v Melodias banke.

Od 30. augusta 6. septembra sa bude v premiérach vysielať aj utorková zábava Nikto nie je dokonalý a kulinárska relácia Slovensko chutí. V pondelkovom prime-time pôjdu na jeseň na Jednotke česko-slovenské filmy vrátane snímok, ktoré RTVS koprodukovala - v septembri Lidice, Colette, Chodník cez Dunaj a Záhrada.

Stredajší večer bude patriť futbalovej Lige majstrov, v týždňoch, keď sa súťaž nehrá, počíta RTVS s filmami.