V nedeľu v noci si prvú časť poslednej série amerického seriálu pozrelo 17,4 milióna divákov. Toto číslo v sebe zahŕňa všetky platformy HBO, teda hlavný televízny kanál, stremingovú službu HBO Go aj online platformu HBO Now, píše Variety s odvolaním sa na štatistiky HBO. Spoločnosť očakáva, že číslo sa o poznanie zvýši, nakoľko si ho v archíve pozrú ďalšie tisícky ľudí.

Štart ôsmej série sledovalo viac ľudí ako je priemer celej siedmej série (16,1 milióna divákov), ale aj čísla jej poslednej časti (16,9 milióna).

Odhliadnuc od výsledkov HBO Go a HBO Now, v klasickom televíznom vysielaní prilákala prvá časť ôsmej série s názvom Winterfell 11,8 divákov. Práve toto číslo sa postaralo o dosiaľ najsledovanejší štart v rámci všetkých sérií v televízii. Prekonalo aj štart siedmej série, ktorú HBO odvysielalo v júli 2017. Vtedy si Hru o tróny zaplo 10,11 divákov.

Medzi všetkými epizódami si však prvenstvo v televíznej sledovanosti stále drží finále siedmej série s vyše 12 miliónmi divákov.

Výrazný nárast zaznamenala v nedeľu videoslužba na vyžiadanie HBO Now. V porovnaní s finálnou časťou siedmej série si štart ôsmej pozrelo o 50 percent viac používateľov. Medzi prvými časťami oboch sérií ide dokonca o 97-percentný nárast.

Epizódu Winterfell, pri ktorej sa na režisérsku stoličku seriálu opäť vrátil David Nutter, sa tešila aj najvyššej priazni na Twitteri. Iba v nedeľu ju používatelia spomenuli vo vyše piatich miliónoch príspevkov.

Keď sa k televízii pridajú aj platformy HBO Go a HBO Now vrátane prehratí mimo dátumu premiér epizód, siedma séria Hry o tróny mala 32,8 milióna divákov.

Priemerná sledovanosť Hry o tróny

7. séria – 32,8 milióna

6. séria – 25,7 milióna

5. séria – 20,2 miliona

4. séria – 19,1 milióna

3. séria – 14,4 milióna

2. séria – 11,6 milióna

1. séria – 9,3 milióna