Slovenská najvyššia hokejová súťaž sa dostáva do režimu ako futbalová Fortuna liga. Časť zápasov prinesie verejnoprávna televízia, ďalšie sa objavia na platených kanáloch.

Po RTVS, ktorá obnovila s vedením súťaže už skôr svoj dlhodobý kontrakt, sa k držiteľom licencie na Tipsport ligu pridala Sport TV.

Prvý zápas súťaže na platenej stanici bude 17. septembra o 18:30 duel medzi Slovanom Bratislava a Novými Zámkami na Sport 1. Ten istý kanál odvysiela v piatok 20. septembra zápas Banská Bystrica – Košice.

Aj v strede týždňa

Sport TV získala práva na jeden zápas každého kola v rámci sezóny 2019/2020. Znamená to, že sa zvyšuje objem zápasov z Tipsport ligy v televíznom vysielaní.

Doteraz mohli diváci sledovať hokejové prenosy vždy v nedeľu na Dvojke. RTVS zostáva v tento deň právo prvého výberu, rovnako ako počas play off.

„Na Sport 1 a Sport 2 môžu fanúšikovia sledovať až o dva vybrané ligové zápasy v týždni viac a to aj v strede týždňa, vždy v piatok a výnimočne aj nedeľu,“ načrtol Richard Lintner, riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej, ktorá súťaž riadi.

Stanice Sport 1 a Sport 2 majú v ponuke 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa