Bez vedomia je scenáristickým debutom Ondreja Gabriela, druhým televíznym počinom režiséra Ivana Zachariáša, ktorý predtým pre HBO nakrútil minisériu Pustina a šiestym seriálom producentky Terezy Polachovej, ktorá má na konte napríklad historickú minisériu Horiaci ker.

Nový seriál vznikal v koprodukcii HBO a produkčnej spoločnosti Etamp Film. Dej špionážnej drámy sa odohráva na konci 80. rokov v Česku a Anglicku.

Nakrúcanie sa začalo vlani v októbri a prebiehalo počas 85 dní v Česku a Londýne. Na čele medzinárodného obsadenia sa v hlavnej úlohe predstaví herečka T. Pauhofová, pre ktorú ide po prvej sérii Terapie a Horiacom kre o tretiu spoluprácu s HBO Europe.

Miniséria bude aj v ponuke stremingovej platformy HBO Go. Po prvýkrát v histórii českej produkcie uvedú všetky epizódy naraz.

Sleduje situáciu pred revolúciou

Ako opisujú dej príbehu tvorcovia, postava T. Pauhofovej – Mária Skálová – je obyčajná žena, ktorá je najprv možno ľahko naivnou huslistkou a tak trochu rozmaznanou dcérou významného disidenta, no okolnosti ju donútia dospieť.

Jej manžel Viktor (v podaní herca Martina Myšičku) je aj po dvanástich rokoch manželstva stále láskou jej života a Mária si nevie predstaviť, že by o neho prišla. Keď sa to tak nečakane stane, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa