The Last of Us patrí k jedným z najúspešnejších hier, ktorú uviedli na platforme PlayStation. Herný hit od štúdia Naughty Dog sleduje príbeh Joela a Ellie, ktorí sa snažia prežiť v postapokalyptickom svete. Ten zamorila akási nákaza a premenila ľudí na nemŕtve bytosti.

Nie je to klasický zombie žáner. Ide o pochmúrnu drámu, ktorej príbeh sa sústreďuje na vzťah dospelého človeka a dieťaťa-tínedžerky na pozadí sveta v úpadku.

Adaptáciu má zabezpečiť Craig Mazin, ktorý stojí za seriálom Černobyľ, spolu s Neilom Druckmannom, kreatívnym režisérom hry, upresňuje portál The Guardian. Plánovaný seriál zatiaľ nemá žiadne herecké obsadenie ani dátum premiéry.

Plány na televízne spracovanie videohry uverejňuje HBO krátko po úspechu prvej série Zaklínača. Seriál z produkcie Netflixu sa stal pre streamovaciu spoločnosť suverénnym hitom minulého roka a jednou z najsledovanejších udalostí roka.

Hoci je Zaklínač adaptácia rovnomennej ságy poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho, svetový úspech zaznamenala až herná adaptácia Zaklínač III: Divoký hon. Až jej úspech inšpiroval Netflix k natočeniu seriálu.

Záujem o televízne či filmové spracovania videohier rastie. Producenti už napríklad ohlásili plány na adaptáciu hier Halo či Uncharted, ktoré patria v rámci herného priemyslu k silným značkám. Spoločnosti takisto prejavili záujem aj o spracovanie hier Borderlands či Tomb Raider.