Kým v prvých šiestich sériách diváci sledovali desať častí, predposlednú už vyskladalo sedem epizód. Klesajúcu tendenciu tvorcovia potvrdili, ôsma séria bude mať ešte o jednu menej.

Náplasťou pre fanúšikov však bude o čosi dlhšia minutáž. Každá časť poslednej série totiž potrvá približne 90 minút, čo je o polhodinu viac ako v predchádzajúcej sérii.

Finálna séria tak príde rok a pol po skončení siedmej. HBO to definitívne potvrdilo trailerom uverejneným na oficiálnom Twitteri zdieľanom aj na YouTube. Posledná séria bude sprevádzaná aj hashtagom #ForTheThrone, ktorý si diváci už stihli osvojiť.

Posledné časti Hry o tróny začali nakrúcať v októbri 2017 vo filmových štúdiách Titanic Studios v Belfaste. Fanúšikovia tam ešte aj na konci novembra odfotografovali kľúčových členov štábu na čele s hercom Kitom Haringtonom, píše denník The Telegraph.

Ďalšou dobrou správou pre verných divákov je aj tvrdenie tvorcov, že postavy, ktoré v seriáli zabili, sa na finále majú vrátiť. Okrem ľudských postáv sa zjaví aj zlovlk Johna Snowa menom Ghost, ktorý bol v seriáli naposledy ešte v šiestej sérii.

„Budete ho vidieť opäť. V ôsmej sérii pobudne na scéne skutočne dlho,“ uviedol šéf vizuálnych efektov seriálu Joe Bauer pre portál The Huffington Post.

Tvorcovia opäť sľubujú divákom poriadny seriálový zážitok. O to väčší, že prichádza definitívna „konečná“. Nie je však žiadnym tajomstvom, že si z Hry o tróny „ukrojí“ aj iný projekt, konkrétne jej pripravovaný spin-off s názvom The Long Night.