Relaunch staníc nastane od 1. septembra, Cinemaxy sa zároveň zbavia súčasného loga a prejdú na nové odvíjajúce sa od grafiky, ktorú HBO používa na iných trhoch.

Zo Cinemaxu bude mainstreamový kanál orientovaný na americké a medzinárodné filmy, vlastnú produkciu a snímky rôznych žánrov od drám po komédie, sci-fi a historické filmy.

Cinemax 2 bude po novom artovou stanicou zameranou na európske a medzinárodne tituly od nezávislých štúdií, festivalové snímky a artové počiny. Podľa vysielateľa tu budú mať miesto najmä snímky založené na skutočných príbehoch, filmy o výnimočných osobnostiach, filmy o vzťahoch s dôrazom na detail a hĺbku.

Obe stanice budú vysielať nepretržite 24 hodín sedem dní v týždni, ich štruktúra bude pevná – HBO ju predstavuje aj v rámci imidžového spotu o relaunchi.

Na Cinemaxe sa bude napríklad pravidelne v nedeľu vysielať premiérový film, v sobotu večer zas premiérový seriál. Medzi nimi budú tituly Quarry, The Fall, Gomorra 2, ako aj druhá séria Ash vs. Evil Dead.

V rámci proma zmenených a redizajnovaných staníc budú Cinemax a Cinemax 2 u vybraných operátorov počas víkendu 11. – 12. septembra šírené zdarma.

Zmenami tento rok prešli na česko-slovenskom trhu aj samotné stanice HBO - pôvodná HBO Comedy sa premenila na HBO 3