Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) požiadal zástupcov médií, aby nesnímali osobné dokumenty, ktoré sa nachádzajú na pracovných stoloch v rokovacích miestnostiach Národnej rady (NR) SR. Urobil tak na základe požiadavky poslanca Roberta Fica (Smer-SD), ktorý sa v pléne počas rokovania aktuálnej schôdze NR SR sťažoval, že novinári fotia mobily poslancov a ich súkromné veci.

Grendel požiadal novinárov, aby dodržiavali smernicu vedúceho Kancelárie NR SR, ktorá hovorí, že fotografovanie a natáčanie osobných dokumentov, ktoré sa nachádzajú na pracovných stoloch v rokovacích miestnostiach, je zakázané. Porušenie smernice môže mať podľa neho rôzne konzekvencie. Nevie, či niekto počas schôdze fotografoval osobné veci poslancov, ale ak sa tak stalo, požiadal, aby tieto veci neboli publikované. Zároveň upozornil, že ani poslanci nemôžu počas schôdze v pléne fotografovať a natáčať.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas príhovoru v rámci 16. schôdze NR SR 23. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Facebook odstránil niekoľko Matovičových príspevkov. Mali porušiť autorské práva

Fico požiadal, aby sa zabezpečilo, že nebude možné z balkóna fotografovať stoly poslancov a zasahovať im do súkromia. ,,Novinári nám fotoaparátmi fotia mobilné telefóny, papiere na stole, sledujú našu komunikáciu," upozorňoval vedenie parlamentu. Odvolával sa na súkromie poslanca.