Zvučka relácie Hráme na želanie sa zmenila od utorka 25. augusta. Okrem nového vzhľadu dostala aj dvojjazyčnosť – ako prvý je uvedený nápis „Hráme na přání“, ktorý sa zmení na „Hráme na želanie“.

Senzi reláciu vysiela denne o 5., 13. a 20. hodine, listy divákov číta v češtine Daniela Magálová a v slovenčine Noro Meszároš.

Joj na otázku o zmenách v grafike hudobnej stanice priamo nereagovala. Odporučila obrátiť sa na P. Núňeza, ktorému patrí polovičný podiel v akciovej spoločnosti Senzi prevádzkujúcej vysielanie. P. Núňez zatiaľ na otázky Mediálne.sk neodpovedal.

Slovenský režisér a producent je 49-percentným spoluvlastníkom aj v českej eseročke Barrandov Muzika, ktorá sa chystá spustiť vysielanie rovnomennej stanice.

Barrandov Muzika sa vo štvrtok popoludní dala pozerať na webe barrandov.tv, kde hrá ľudová pieseň a vidno aj logo stanice. Okrem hudobného videa je na podstránke objednávkový formulár pre piesne na želanie. V sekcii Pravidlá a podmienky je dokument v slovenčine, ktorý opisuje „platenú službu senzi.sk“, nie Barrandov Muziku.

V grafike Senzi pribudla hviezda z loga TV Barrandov a čeština

Web Barrandov Muzika Zdroj: barrandov.tv

Infiltrácia prvkov grafiky Barrandova do vysielania slovenskej Senzi, ale aj informácie na webe českej stanice naznačujú, že obe stanice budú úzko spolupracovať. Do akej miery, zatiaľ nie je zrejmé.

Väčšinový podiel v spoločnosti Barrandov Muzika patrí majiteľovi televízie Barrandov Jaromírovi Soukupovi. Zámer spustiť svoj štvrtý kanál Barrandov Muzika oznámila česká TV Barrandov ešte v marci. Televízia dosiaľ nespresnila, kedy by mal oficiálne odštartovať. Tento rok už do svojho portfólia pridala stanice Kino Barrandov a Barrandov Plus.

Podľa medializovaných inormácií sa J. Soukup vlani zaujímal o odkúpenie slovenskej Senzi. O prevzatí polovičného podieli v stanici mal s Joj rokovať, no podľa českých médií napokon jednania skončili neúspešne.

Koncept Barrandov Muziky má byť prakticky totožný ako v prípade Senzi. Na česko-slovenskom trhu sa na ľudové piesne, country a folk zameriava aj Šlágr TV.