Predsedníčka novej politickej strany Národ a spravodlivosť (NS) Anna Belousovová obvinila Ta3 zo zaujatosti a snahy o tvrdú manipuláciu. Belousovová poslala šéfovi Ta3 Michalovi Gučíkovi otvorený list a namieta moderovanie diskusnej relácie, v ktorej boli podľa nej na úkor NS zvýhodnené dve iné novozaložené strany - Obyčajní ľudia Igora Matoviča a Zmena zdola Jána Budaja.

Ghannamová vytočila Belousovovú a Mojsejovú

"Utorková predvolebná diskusná relácia Klub 3 s moderátorkou Annou Ghannamovou bola ukážkou neprofesionality, zaujatosti a snahy o tvrdú manipuláciu verejnej mienky," píše v liste predsedníčka NS. Spôsob vedenia relácie bol podľa nej mimoriadne tendenčný a nevytváral vyvážený priestor na prezentovaniu programov všetkých zúčastnených. Podľa Belousovovej už z kontextu relácie bolo zrejmé, že má slúžiť na propagáciu dvoch subjektov: "najmä pána Matoviča a čiastočne pána Budaja."

"Podľa nás išlo o ukážkovú snahu o manipuláciu s verejnou mienkou a vymývanie mozgov voličov pred voľbami," hovorí bývalá podpredsedníčka SNS. S odvolávaním sa na ústavné právo občanov na informácie od Gučíka očakáva, že reláciu spravodajská televízia zopakuje, ale s iným moderátorom, "ktorý by profesionálne zvládol svoju úlohu." 

Vulgárnym videom reagovala aj ďalšia z diskutujúcich - Nora Mojsejová zo strany Strany slobodného slova.

Tento týždeň sa na spôsob vedenia televíznej diskusie sťažovala aj SDKÚ-DS. Tej sa nepáčilo, že Slovenská televízia dala príliš málo priestoru jej zástupcovi Martinovi Padovi v utorkovej debate Zoči-voči.

Požiadali sme o stanovisko Ta3.