Ta3 len pred nedávnom odštartovala novú večernú politickú talkshow Klub 3 s Annou Ghannamovou. Tá sa dlho v kresle moderátorky neohriala. Po dvoch vydaniach z pozície odchádza. Pre Mediálne.sk to povedal generálny riaditeľ Ta3 Michal Gučík, ktorý sa osobne rozhodol ju stiahnuť z relácie. „Chcem zachovať kredit televízie a nemyslím si, že jej vystúpenie bolo v súlade s našimi predstavami o vystúpení moderátora,“ povedal Gučík.

Podľa neho podstatou práce moderátora je pýtať sa, nastoľovať zrkadlo politikom a nie, aby moderátor v relácii prezentoval svoje súkromné politické a ekonomické názory.

Ghannamová končí v Klub 3

Zdroj: Vysielanie Ta3

Relácia, ktorá mala na pomery Ta3 vysokú sledovanosť - v kategórii 12+ dosiahla naposledy podiel na trhu 7,9 % - vyvolala rozporuplné ohlasy u divákov. Nespokojnosť prezentovali aj prítomné pozvané političky. Anna Belousová, predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť, poslala Gučíkovi otvorený list, v ktorom kritizovala prístup moderátorky a od vedenia požadovala, aby reláciu zopakovali, ale s iným moderátorom.

Ta3 opakovať reláciu s poslednými pozvanými politikmi nebude. "Politik nebude určovať, čo budeme vysielať," povedal Gučík.

Relácia nekončí, bude pokračovať aj bez Ghannamovej. Kto bude novým moderátorom, šéf Ta3 zatiaľ nepovedal.

Aktualizácia: "Ak politici nie sú spokojní s moderátormi, tak televízia má byť na takých moderátorov pyšná. Ak aj televízia nie je so spôsobom akým vediem diskusiu s politikmi spokojná, tak nemám ani ja osobne žiaden dôvod v Klube 3 zostávať. Akceptujem to. Nikdy som nebola a nebudem moderátorkou, ktorá iba kladie otázky. Vždy som bola presvedčená, že novinár nie je len zrkadlom spoločnosti, ale aj jej spolutvorcom. Že má verejnosť nielen informovať - v spravodajstve, ale aj povedať svoj názor a podieľať sa na šírení osvety - v publicistike. Ak to nemám robiť takto, tak to nebudem robiť vôbec," poskytla Anna Ghannamová stanovisko Mediálne.sk rovnaké ako pre Plus 1 deň, s tým, že nič iné k tomu nepovie.