„Spojenie spoločností Swan a Benestra je dôležitým míľnikom v procese konsolidácie slovenského telekomunikačného trhu a zásadným spôsobom prispieva k našej snahe vytvoriť konvergentného slovenského operátora schopného rozsahom služieb plnohodnotne konkurovať zahraničnej trojke,“ uviedol predseda predstavenstva a spolumajiteľ Swanu Juraj Ondriš v tlačovej správe.

Po schválení koncentrácie PMÚ obaja investori, DanubiaTel a Sandberg Capital, očakávajú uzavretie transakcie do jedného mesiaca.

„Následne začneme pracovať na zjednotení ponuky pre zákazníkov, infraštruktúry a zdrojov. Našou ambíciou je, aby sme už na konci roka 2018 pôsobili ako jeden subjekt, najväčší a najsilnejší alternatívny poskytovateľ telekomunikačných služieb v pevnej sieti na Slovensku,“ avizoval partner Sandberg Capital a generálny riaditeľ Benestry Michal Rybovič.

Obaja investori už avizovali investície do infraštruktúry, najmä do rozširovania LTE sietí. Transakcia sa netýka spoločnosti SWAN Mobile, ktorá prevádzkuje mobilného operátora známeho ako 4ka. Dotkne sa však viacerých dcérskych firiem Swanu, ktoré poskytujú jeho služby v rôznych mestách Slovenska.