Prvý medzinárodný úspech ešte pred distribučnou premiérou v kinách má na konte nový slovenský koprodukčný film Muž so zajačími ušami. Jeho režisér Martin Šulík získal v sobotu  cenu za najlepšiu réžiu na Medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave. Snímku zároveň ocenila aj ekumenická porota festivalu. „Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu v Európe si Martin Šulík ocenenie neprevzal osobne, ale radostnú novinu mu telefonovali priamo z pódia vo Varšave, kde sa 36. ročník festivalu uskutočnil," informovala TASR Perla Žinčíková.

„Som šťastný a dojatý, nečakal som to," reagoval Šulík na úspech svojho jubilejného desiateho celovečerného filmu, ktorého premiéru musel presunúť už dvakrát pre pandémiu. Tragikomédia Muž so zajačími ušami sa mala pôvodne dostať do kín na jar, následne potom práve v týchto dňoch v októbri, a momentálne je kinopremiéra presunutá do odvolania.

Muž so zajačími ušami je príbehom o mužovi, ktorému sa život zo dňa na deň prevráti naruby, a to vtedy, keď si myslel, že ho už nič neprekvapí. Navyše je zrazu obdarený zvláštnou schopnosťou, narastú mu zajačie uši a začína počuť myšlienky iných ľudí. Hlavnú úlohu stvárnil český režisér a herec Miroslav Krobot. Spolu s ním si vo filme zahrali aj Oldřich Kaiser, Táňa Pauhofová, Alexandra Borbély, Zuzana Mauréry a Zuzana Kronerová. K práci na snímke si Šulík prizval všetkých svojich kmeňových spolupracovníkov, ktorí ho sprevádzajú vyše 25 rokov - scenáristu Mareka Leščáka, kameramana Martina Štrbu a producenta Rudolfa Biermanna.

Žinčíková dodala, že ak sa bude situácia okolo pandémie priaznivo vyvíjať, uvidia diváci film v slovenských kinách hneď ako to bude možné, predbežne vo februári 2021.