Ako povedal vo štvrtok v parlamente počas Hodiny otázok v odpovedi na poslaneckú otázku Ondreja Dostála, súčasné vedenie RTVS nezvládlo verejnoprávnosť. RTVS by si podľa neho mala vážiť verejnoprávnosť, a nie sledovanosť.

„Smer sa má právo rozhodnúť,“ povedal v súvislosti s tým, že nového generálneho riaditeľa RTVS budú voliť v lete poslanci NR SR.

O tom, že Smer nepodporí v tohtoročnej voľbe šéfa RTVS súčasného generálneho riaditeľa Václava Miku, hovoril predseda vlády prvý raz otvorene v utorok. Samotný V. Mika zatiaľ opätovnú kandidatúru oficiálne nepotvrdil.

Mediálna oblasť je podľa R. Fica pokrivená tak, že znemožňuje demokratickú politickú súťaž. Upozornil, že je zatajované, čo robí vláda.

„Všetky médiá kryjú prezidenta (v súvislosti s využívaním letky ministerstva vnútra – poznámka SITA), lebo je prezidentom 24 hodín. Ja som predsedom vlády 12 hodín? Kryjú sa totálne prešľapy,“ vyhlásil R. Fico, ktorého uráža, že v NR SR je poslanec, ktorý preukázateľne s mafiánmi chodil na dovolenku, obchodoval s drogami „a chcel vyšukať 15-ročné dievča“.

„Keby to robil náš človek, tak ho mediálne popravíte,“ vyhlásil R. Fico.

Voľba nového šéfa RTVS sa má v parlamente uskutočniť 22. júna. Riaditeľom verejnoprávneho telerozhlasu sa stane kandidát, ktorý získa nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomnných poslancov. 

Ak žiaden z kandidátov nedostane viac ako polovicu hlasov, vykoná sa opakovaná voľba, na ktorej sa zúčastnia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasom z prvého kola.