Moderátorku programu predstavila televízia v jednej z reportáží magazínu Reflex. Evita sa však vo formáte nakoniec neobjaví. Argumentuje inými pracovnými povinnosťami. 

„Pani Urbaníková bola projektom naozaj nadšená, ale neskôr sa rozhodla nepokračovať v spolupráci,“ vyjadrila sa pre denník Nový čas hovorkyňa Markízy Tatiana Tóthová. Televíza teraz musí hľadať vhodnú náhradu.  

Evita s Markízou v minulosti spolupracovala na viacerých projektoch – glosovala v reláciách Sedem s.r.o. či Adela Show. Komerčná televízia je aj partnerom nedávno uvedenej snímky podľa Urbaníkovej knihy Všetko alebo nič. Samotná spisovateľka má v súčasnosti vlastnú reláciu v rozhlasovom éteri – nedeľný formát na Rádiu Expres.

Šou Do roka a do dňa vzniká na základe licencie z Veľkej Británie, kde vlani formát This Time Next Year uviedla komerčná televízia ITV.

Nakrúcanie programu, ako vyplýva aj z názvu, trvá reálny rok. V aktuálnej prípravnej fáze televízia zháňa účinkujúcich a vyzýva ich na prihlásenie sa do šou. Má ísť o záujemcov, ktorí chcú dospieť k zmene vlastnými silami, vedia, čo chcú, ale nevedia sa nakopnúť.