Vo štvrtok opäť pokračoval boj o diváka v hlavnom vysielacom čase. Proti sebe nastúpili seriály Dunaj, k vašim službám III na Markíze a Nemocnica na Jojke. Rozdiel medzi prvým a druhým miestom bol rovných 120-tisíc divákov z cieľovej skupiny 12+.  

Lídrom rebríčka sa však napokon stala markizácka produkcia so sledovanosťou 397-tisíc divákov a za sebou nechala jojkársku epizódu s 277-tisícmi divákov. Markíza bola však úspešná aj po odvysielaní dobového seriálu, keď českí Špecialisti V obsadili tretie miesto vďaka 205-tisícom divákov. Jojka naopak nasadila do vysielania reláciu Na hrane, kde diskutovali Juraj Krúpa a Robert Kaliňák. V nespravodajskom rebríčku však skončila na poslednom miesta so 129-tisícmi divákov.  

Dunaj, k vašim službám III zvíťazil aj v rebríčku pre cieľovú skupinu vo veku od 12 do 54 rokov so ziskom 23,2 percenta trhového podielu. Úspešný bol aj krimiseriál Špecialisti V, ktorí mali na treťom mieste 18-percentný trhový podiel. Zle si neviedla ani jojkárska Nemocnica, keď obsadila druhé miesto s trhovým podielom 15,6 percenta. 

No vyššie trhové podiely zaznamenali aj programy ako Reflex (22,6 percenta) či Rodinné prípady ( 18,7 percenta a 20,6 percenta). 

Skupina Markíza si však udržala celodenný trhový podiel nad 31 percentami, Joj Group si polepšila na 19,8 percenta, ako aj RTVS na 12,8 percenta a spravodajská TA3 klesla na 1,5 percenta. 

Ďalšie správy z Mediálne.sk

IAB Slovakia
Neprehliadnite

IABmonitor, výskum návštevnosti slovenských médií, prechádza od septembra výraznými zmenami