Rokovania Únie ligových klubov a RTVS sa predlžovali najmä v súvislosti s dolaďovaním cenových podmienok. Cena za práva pre verejnoprávnu televíziu nateraz nie je známa.

RTVS bude Fortuna ligu vysielať v doterajšom objeme – jeden zápas z hracieho kola, spravidla v sobotnom termíne. Priame prenosy odštartuje v sobotu 21. júla o 18:15 na Dvojke duel FK Senica – FC Spartak Trnava.

„Ligový futbal bol jednou z našich priorít. Našou maximálnou snahou bolo exkluzívne získať slovenský futbal pre trh voľne dostupných TV spoločností. Toto výrazne pomôže kvalite našich prenosov, ktoré spestríme niekoľkými novinkami,“ priblížil riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

RTVS avizuje, že počas sezóny obohatí priame prenosy v niekoľkých etapách. Od úvodných kôl prinesie napríklad nové graficko-informačné prvky, ako je vzdialenosť lopty od brány pri priamom kope.

„Pri viacerých predchádzajúcich projektoch mali pozitívnu odozvu flashbacky, čiže krátke obrazové návraty do minulosti súťaže, pri ktorých môžeme využívať náš bohatý archív, a preto s nimi prichádzame v tejto sezóne Fortuna ligy,“ doplnil tímlíder pre priame prenosy Pavol Gašpar.

V 2. kole sa v sobotu 28. júla od 18:15 predstavia pred kamerami RTVS futbalisti MŠK Žilina a FC Nitra.

„Som rád, že náš ligový futbal zostáva na RTVS a bude tak pre fanúšikov naďalej dostupný na voľnej televízii. Je to pre dobro Fortuna ligy a jej fanúšikov po celom Slovensku,“ uviedol prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

V predošlých ročníkoch vysielala domácu futbalovú ligu aj Markíza na svojej menšej stanici Dajto. V prípade tejto spolupráce zatiaľ strany neoznámili pokračovanie.

Naopak, novým vysielateľom Fortuna ligy má byť vznikajúci platený kanál Orange Sport. Operátor už s Úniou ligových klubov podpísal memorandum o spolupráci. Zápasy Fortuna ligy budú znova dostupné aj na webe Huste.tv.