Diváci Joj ohrdli najlepšie slovenské filmy

Diváckej atraktivite odovzdávania filmových cien nepomohol ani výpravnejší obal od Adriany Kronerovej a režiséra Jeffa Minaříka. Priamy prenos takmer trojhodinového eventu Slnko v sieti včera na TV Joj prepadol.

V primárnej cieľovej skupine 12-54 si Slnko v sieti podľa informácií Mediálne.sk pozrelo podpriemerných 14,8 % divákov. V cieľovke 12+ dosiahlo ešte o niečo slabší trhový podiel 13,4 %. Pri obrazovkách sedelo približne 219-tisíc divákov.

Diváci Joj ohrdli najlepšie slovenské filmy

Joj odstránením etablovaných seriálov Panelák, Odsúdené a Profesionáli pomohla konkurencii. Markíza mala bezproblémový večer s nadpriemernými výkonmi Ordinácie v ružovej záhrade či Paľby. Podľa tlačovej správy sa v cieľovej skupine 12-54 vyšplhali na sezónne rekordy okolo 40 %. Jednotke napriek oslabenej Joj zafungovali iba Drišľakoviny, premiérové Chodili sme spolu prepadlo.

Slnko v sieti prenášala Joj z historickej budovy Slovenského národného divadla. Presunom z verejnoprávnej STV získalo odovzdávanie cien charakter šouprogramu a "zahraničného" moderátora Jana Krausa. Od diváckej ankety OTO sa líšilo o niečo skromnejšou scénou, výpravou, či absenciou dokrútok. 

Prečítajte si aj:

"TV Joj chce priamym prenosom zdôrazniť svoju podporu domácej tvorbe a tvorcom, ako to robí už niekoľko rokov," zdôvodňovala komerčná dvojka nasadenie Slnka v sieti. Domácej kinematografii chce televízia pomáhať dlhodobo, spoločne so značkou piva Zlatý Bažant a Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou preto vytvorili projekt s názvom Partner slovenského filmu. Podpora sa má týkať najmá uvádzania filmov do distribúcie a posilňovania ich propagácie.

Zatiaľ posledný ročník Slnka v sieti sa uskutočnil v roku 2008, STV odvysielala priamy prenos na Jednotke 19. apríla so začiatkom o 21:15. Dosiahol nadpriemerný trhový podiel 22,2 % a sledovanosť 333-tisíc divákov. Odovzdávanie cien sa uskutočňuje každý druhý rok vzhľadom na nízku produkciu slovenských filmov.