Spoločnosť Walt Disney uviedla, že šírku prenosového pásma služby Disney+ vzhľadom na zmienené obavy zníži v európskych krajinách o najmenej 25 percent, aby dokázala zvládnuť očakávaný dopyt zákazníkov.
Službu Disney+, ktorá od vlaňajšieho novembra funguje v USA, tak v dočasne obmedzenej kvalite v utorok spustila v Rakúsku, Británii, Írsku, Taliansku, Nemecku, Španielsku a Švajčiarsku.
Medzi prvými európskymi krajinami pôvodne figurovalo aj Francúzsko, tamojšia vláda však spoločnosť požiadala o odklad a spustiť by ju tam mali až 7. apríla.
Disney službu ponúka za 6,99 eura mesačne (v Británii za 5,99 libry), pričom dúfa, že pre rodičov pracujúcich z domu a snažiacich sa zabaviť svoje ratolesti, ktoré majú pre koronavírus v mnohých krajinách nútené prázdniny, pôjde o nízky poplatok, píše AFP. Spoločnosť by chcela na trhu súperiť so službami ako Netflix, Apple či Amazon, pričom svojim zákazníkom ponúka animované klasiky, ale aj nové filmy z dielne štúdií ako Pixar či Marvel alebo aj už legendárnu sériu filmov Hviezdne vojny.
Kvalitu prenosu v ostatnom čase dočasne znížili v Európe pre bezprecedentný nápor zákazníkov aj streamovacie spoločnosti YouTube a Netflix.