Americká zábavná spoločnosť Walt Disney v druhom finančnom štvrťroku zvýšila čistý zisk na 1,27 miliardy dolárov, čo je výrazné zlepšenie oproti zisku 470 miliónov dolárov pred rokom. Podnik znížil stratu zo streamovania, ale počet predplatiteľov tejto služby klesol. Akcie Disney reagovali na správu o výsledkoch poklesom.

Spoločnosť znížila svoju prevádzkovú stratu zo streamingu oproti predchádzajúcemu štvrťroku o približne 400 miliónov dolárov na 659 miliónov dolárov. Prispel k tomu nárast cien a zníženie marketingových výdavkov. Celkový počet predplatiteľov vlajkovej služby Disney+ zároveň klesol o štyri milióny na 157,8 milióna.

Najviac predplatiteľov ubudlo streamovacej službe Disney+ Hotstar v Indii, kde firma stratila práva na vysielanie kriketových zápasov indickej ligy. V Spojených štátoch a Kanade prišla o 300-tisíc zákazníkov, keď v decembri minulého roka zvýšila ceny.

Celkové tržby sa medziročne zvýšili o 13 percent na 21,8 miliardy dolárov a boli vyššie, než čakali analytici. Zisk na akciu predstavoval 93 centov a bol o 14 percent nižší ako pred rokom, aj tak ale prekonal odhady analytikov.

Ďalšie dôležité správy

WA 6 Portland - Na archívnej snímke z 13. augusta 2020 logo amerického poskytovateľa internetových streamovaných médií Neftlix. Netflixu v 3. štvrťroku pribudlo 2,2 milionu predplatiteľov, analityci predpokladali, že ich bude až 3,4 miliona.Akcie po ukončení obchodovania reagovali poklesom o šesť percent. FOTO TASR/AP

FILE - This Aug. 13, 2020  photo shows a logo for Netflix on a remote control in Portland, Ore. Netflix Inc. (NFLX) on Tuesday, Oct. 20, 2020 reported third-quarter net income of
Neprehliadnite

Súboj streamovacích služieb. Dokáže Paramount ohroziť pozíciu Netflixu?