Po Netflixe či HBO Max sa rodina streamovacích gigantov na slovenskom trhu rozrástla o ďalšieho člena. Nováčikom je streamovacia služba Disney+ od spoločnosti The Walt Disney Company. Platforma ponúka rastúcu zbierku relácií, a to vrátane viac ako 700 celovečerných filmov, 700 seriálov, množstva dokumentov, a k dispozícii je tiež 130 titulov z pôvodnej tvorby Disney, Pixar, Marvel, Star Wars či National Geographic.

Drahšie ako HBO Max

Požívatelia získajú s príchodom novinky vysokú kvalitu obrazu. Sledovanie obsahu v kvalite 4K je dokonca bez poplatkov. Streamovať je možné na štyroch zariadeniach naraz, nechýba neobmedzené sťahovanie až na desiatich zariadeniach, rozlíšenie IMAX Enhanced pre vybrané tituly a možnosť nastavenia siedmich rôznych profilov vrátane možnosti nastavenia detského profilu.

Bežná cena mesačného predplatného pri spustení je 7,99 eur, ročného 79,90 eur. Predplatné je teda na rovnakej úrovni ako to od Netflixu, ktoré sa začína na rovnakej cene, zároveň je však vyššie oproti mesačnému predplatnému za služby HBO Max.

Dano Dangl - herec, režisér, scenárista, producent,
Neprehliadnite

Producent Dano Dangl: Netflix ma ešte nekontaktoval, no globálne projekty robiť budeme

Konkurenti na pozore

Služba sa len nedávno pretransformovala z HBO Go, ktoré na Slovensku fungovalo už dlhšie. HBO Max prišlo s novým dizajnom a širšou ponukou filmov, seriálov či relácií. HBO ponúka mesačné predplatné za 6,99 eur a ročné za 54,99 eur.

Streamovacia služba HBO Max patrí americkému mediálnemu konglomerátu WarnerMedia, pričom okrem ceny konkuruje aj obsahom. K dispozícii je legendárna séria Hra o tróny, série o Harrym Potterovi a Jamesovi Bondovi, seriály Dva a pol chlapa, Priatelia, Teória veľkého tresku či oceňovaný päťdielny seriál Černobyľ.

Netflix funguje na slovenskom trhu od roku 2016. V poslednom období sa čoraz viac spolieha na vlastnú tvorbu, ktorá je v mnohých prípadoch úspešná. Len v roku 2020 spoločnosť investovala do vlastných projektov zhruba 20 miliárd amerických dolárov. Služba je obľúbená najmä kvôli jednoduchému prístupu z akéhokoľvek zariadenia či obrovskému počtu titulov.

Mínusom je najmä lokalizácia v podobe dabingu či tituliek. Mnohé filmy a seriály ich síce obsahujú, no napríklad oproti HBO Max ide o výrazne nižší počet. Na Netflixe sú najväčším lákadlom väčšinou seriály. Medzi najznámejšie a najúspešnejšie patria Stranger Things, Zaklínač či kórejský hit Squid Game, ktorý má dostať pokračovanie.

Slovenským kráľom zatiaľ Voyo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa