Spoločnosť The Walt Disney Company potvrdila dátum spustenia streamovacej služby Disney+. Pre slovenských užívateľov bude dostupná od 14. júna 2022. Okrem originálneho obsahu ponúkne divákom množstvo programov a epizód z produkcie známych značiek, ako Marvel, Star Wars či Pixar.

Viacero možností

Predplatitelia budú mať prístup k seriálu Boba Fett: Zákon podsvetia a Mandalorián od producenta a scenáristu Jona Favreaua. Tiež sa dočkajú seriálu Moon Knight z dielne štúdia Marvel s Oscarom Isaacom v hlavnej úlohe.

Ten sa predstaví ako Steve Grant, bojazlivý predavač v múzejnom obchode so suvenírmi, ktorý trpí výpadkami pamäte a spomienkami na iný cudzí život. Diváci si budú môcť pozrieť aj film Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, ktorý bol nominovaný na Oscara, hlavné úlohy stvárnili Simu Liu a Awkwafina.

Chýbať nebude ani ďalší film nominovaný na Oscara - Luca od štúdií Disney a Pixar, ďalej tohtoročnými Oscarmi ocenené filmy Encanto: Čarovný svet z produkcie Walt Disney Animation Studios, ktorý rozpráva príbeh o jedinečnej rodine Madrigalovcov či Cruella s Emmou Stone.

Predplatitelia Disney+ ďalej v ponuke nájdu akčnú komédiu Free Guy s Ryanom Reynoldsom v hlavnej úlohe, tiež nominovanú na Oscara, seriál Simpsonovci alebo Kliniku Grace. Tešiť sa môžu aj na seriál National Geographic Svet očami Jeffa Goldbluma.

Disney+ ponúkne vysokú kvalitu obrazu a možnosť streamovať na štyroch zariadeniach naraz. Dostupné bude neobmedzené sťahovanie na desiatich zariadeniach a chýbať nebude ani podpora IMAX Enhanced pri vybraných tituloch. V tomto prípade ide o certifikáciu, ktorú podporujú niektoré zariadenia - televízory, projektory či reproduktory.

Tie vďaka nej a podpore zo strany streamovacej služby dokážu poskytnúť divákovi lepší obraz a zvuk priamo v domácnosti. V Disney+ bude tiež možné nastaviť sedem rôznych profilov aj detský profil s rozhraním, ktoré je určené pre deti, a ktoré poskytne prístup k obsahu primeranému ich veku.

Drahší ako HBO Max

Cena mesačného predplatného bude 7,99 eur a ročného 79,90 eur. Predplatné je teda na rovnakej úrovni ako to od Netflixu, ktoré sa začína na rovnakej cene. Zaujímavosť však je, že cena je vyššia ako mesačné predplatné za streamovaciu službu HBO Max. Tá sa len nedávno pretransformovala z HBO Go, ktoré na Slovensku fungovalo už dlhšie.

HBO Max prišlo s novým dizajnom a väčšou ponukou filmov, seriálov či relácií. HBO ponúka úvodnú zľavu 33 percent, čím sa cena za mesačné predplatné dostala na 4,66 eur mesačne. Bez zľavy je však stále lacnejšia ako v prípade konkurencie, nakoľko stojí 6,99 eur.

Streamovacia služba je súčasťou segmentu Disney Media & Entertainment Distribution. Ponúka rastúcu zbierku exkluzívnych relácií vrátane celovečerných filmov, dokumentov, hraných a animovaných seriálov či krátkych filmov.

Vďaka dlhoročnej histórii spoločnosti Disney bude k dispozícii filmová a televízna klasika aj úplne nové filmy a programy z dielne The Walt Disney Studios. Prostredníctvom Star ponúkne Disney+ najnovší obsah štúdií 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures a ďalších.

Disney+ príde v júni okrem Slovenska aj do ďalších 41 krajín - vrátane Česka, Poľska, Maďarska, Turecka či Spojených arabských emirátov.

Ďalšie dôležité správy

„Ja nemusím, ja už ho vidím,“ táto veta sa stala súčasťou predvianočnej atmosféry.
Neprehliadnite

Videostory: Zaspomínajte si na legendárne reklamy, ktoré vám prinesú trochu nostalgie