Stanice Digi Liga majstrov 1 a Digi Liga majstrov 2 sa rebrandujú na Digi Sport 3 a Digi Sport 4. Pribudne k nim aj občasný piaty kanál Digi Sport, kde budú mať priestor vybrané zápasy Ligy majstrov.

V rastri zostávajú hlavné stanice Digi Sport 1 a Digi Sport 2, na česko-slovenský trh budú po novom orientované obe.

Ponúknu najatraktívnejší obsah, ktorý operátor má a ktorý môže ponúkať na Slovensku aj v Česku – teda anglickú, taliansku, francúzsku a slovenskú najvyššiu futbalovú súťaž či tenisové turnaje vrátane Davis Cupu a Fed Cupu.

Všetkých päť staníc bude mať Slovak Telekom exkluzívne vo svojich platformách Magio Sat, Magio TV a Digi TV. Exkluzivitu pre nakúpený obsah dosiahol operátor aj v susednom Česku. Cez satelit bude balík športových staníc Digi Sport šíriť výhradne česká Digi TV (tam Digi TV stále patrí rumunskému majiteľovi). Cez kábel, IP TV aj mobilné platformy bude exkluzívnym distributérom zas operátor O2.

Podľa Marcela Šatáneka, generálneho riaditeľa Digi TV, sa dohoda so Slovak Sport TV, ktorý dosiaľ exkluzívne vysielal anglický futbal, rodila dlhšie.

Operátor chce teraz Premier League poňať „vo veľkom“. „Znamená to, že odvysielame prakticky všetko, čo sa bude dať. V každom kole asi šesť zápasov naživo a štyri re-live,“ načrtol M. Šatánek. V prvý víkend, teda 15. – 16. 16. - 17. augusta, zatiaľ nebude Digi Sport vysielať z anglickej súťaže načrtnutý objem, ale päť zápasov. Podľa šéfredaktora televízie Reného Sterna začne v sobotu o 13:45 duelom Manchester United – Swansea City.

Digi Sport si k Premier League pripravil nové štúdio, do ktorého chce pozývať viac českých hostí. Rovnako sa zvýši aj objem českých komentárov pri športových prenosoch, čo spoločnosť vysvetľuje tým, že sa chce viac etablovať aj na susednom trhu.

„Asi 40 percent prenosov by mohlo mať český komentár. Celkovo nám objem živého broadcastu narastie, mesačne to bude asi 120 živých zápasov, čo je nárast oproti terajšiemu obdobiu skoro o polovicu,“ doplnil M. Šatánek.

Ako sa zmenia programy

Stanice Digi Sport 3 a Digi Sport 4 budú vysielať iba na Slovensku, zameriavať sa budú najmä na futbalovú Ligu majstrov, na ktorú má Slovak Telekom vysielacie práva. Pôjde však takisto o plnoformátové športové stanice, kde bude mať priestor aj atletika či nová akvizícia operátora – česká hokejová Tipsport liga.

Stanicu Digi Sport 5 bude operátor šíriť tiež len na Slovensku a bude na ňu prepínať svoj Infokanál (program 99). Stanicu využije ako doplnkový kanál pri prípadných termínových prekryvoch prenosov.

Digi Sport bude vysielať počas najbližšej sezóny Ligu majstrov znova v utorok aj v stredu, pričom takzvanú prvú voľbu má v utorok, v stredu zostáva RTVS. V praxi to znamená, že ak sa do skupinovej fázy Ligy majstrov dostane slovenský zástupca – bratislavský Slovan – v utorok jeho duel prinesie Digi Sport, v stredu RTVS (za predpokladu, že obaja vysielatelia duel vyhodnotia ako najatraktívnejší a vyberú si ho v prvej voľbe).

Digi Sport je zároveň podobne ako RTVS zaviazaný produkovať priame prenosy z domácich vystúpení slovenského zástupcu v súťaži. najbližšie tak bude vo vlastnej réžii vysielať odvetu zo súboja Slovan Bratislava – Bate Borisov. Vo vlastnej réžii by tak televízia vyrábala utorkové domáce duely Slovana Bratislava v prípade postupu do skupinovej fázy Ligy majstrov. 

Pokiaľ ide o „balíčkovanie“ nových staníc v ponuke Digi TV, stanice Digi Sport 1, 2 a 3 budú v novej Digi na satelite v balíku Štandard (9,60 eura mesačne) na pozíciách 22, 23 a 24.

Digi Sport 4 a 5 bude v Maxi balíku za 12,90 eura mesačne (pozície 25, 99 – prepínaný Infokanál). Digi Sport 1, 2 a 3 vo vysokom rozlíšení si zákazníci môžu predplatiť v balíku HD šport za dve eurá mesačne (pozície 26, 27, 28).

Zákazníci „starej“ satelitnej služby od Digi TV nájdu v ponuke iba stanice Digi Sport 1 a Digi Sport 3. Predplatitelia káblovky od Digi TV Digi Sport 1, 2, 3 a 4.

Pokiaľ ide o kanály Slovak Sport TV, tie by rád Slovak Telekom vo svojej platforme ponechal. Stanicu Slovak Sport TV dosiaľ operátor šíril na Slovensku exkluzívne, či to tak bude naďalej, bude predmetom rokovaní. Pravdepodobnejšie však je, že Slovak Sport TV dostane voľnú ruku a bude môcť stanicu na domácom trhu ponúknuť aj ďalším operátorom. Stanica však prišla o svoj zrejme najatraktívnejší obsah – Premier League, ktorú získal práve Telekom.