Už skôr nakrútenú reláciu zverejní vydavateľstvo W Press na svojom webe www.tyzden.com vo štvrtok 23. apríla o 16:00. Štvrtok zostane „vysielacím“ dňom Pod lampou, ďalšie vydania budú pribúdať s týždennou periodicitou.

Prvú novo vyrobenú diskusiu uvedie .týždeň vo štvrtok 30. apríla, avizovanou témou je „prvá sekunda nášho vesmíru“, hosťom Jiří Grygar.

Aj obsah na webe .týždňa je čiastočne spoplatnený cez systém Piano, Pod lampou bude na stránke dostupné bezplatne. „Chceme zachovať možnosť vidieť náš program pre čo najviac ľudí. Ale vzhľadom na to, že výroba jednej relácie stojí okolo 3 000 eur, na stránke bude priestor pre dobrovoľný príspevok okolo 4 eur za každý mesiac sledovania Pod lampou,“ píše Š. Hríb.

Okrem vlastného webu sa W Press naďalej pokúša dohodnúť sa aj na opätovnom televíznom šírení formátu. Podľa Š. Hríba aktuálne „hovoria s jednou televíziou“, ktorá by Pod lampou vysielala vo štvrtok večer, teda v termíne, ktorý poznali diváci Dvojky. „Ideme tiež osloviť viaceré regionálne televízie,“ načrtol ďalej Š. Hríb.

O ktorú televíziu by pri prípadnej spolupráci mohlo ísť, nie je zrejmé. Z najväčších vysielateľov Markíza ani Joj o Lampu neprejavili záujem, Ta3 sa vyjadrila neurčito.

W Press bude Pod lampou nakrúcať „v populárnom hudobnom klube, v renomovanom divadle, na krásnej streche a v novom štúdiu“. Ako už tvorcovia skôr informovali, raz mesačne bude Pod lampou mimo Bratislavy – v iných slovenských mestách, ako aj v Prahe či Brne.

Vydavateľstvo už začalo s nákupom techniky, ktorá má umožniť tvorcom výrobu vo vlastnej réžii a teda čo najväčšiu nezávislosť.

Sumu 30-tisíc eur na investíciu do štúdia a techniky vyzbieralo vydavateľstvo od čitateľov a divákov, Š. Hríb ich o príspevok viackrát žiadal v editoriáli .týždňa. Rovnaký crowdfunding pomohol W Pressu aj pri vlaňajšej povinnosti zaplatiť RTVS pokutu 50-tisíc eur za Lampu o kauze Cervanová, ktorú potvrdil najvyšší súd.