Vysielacie práva na OH v rokoch 2018-2024 získala od Medzinárodného olympijského výboru v roku 2015 spoločnosť Discovery, ktorá vlastní Eurosport.

Česká televízia s ňou o rok neskôr uzavrela takzvanú sublicenční zmluvu na zimné olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu a tohtoročnej letnej olympiádu v Tokiu.

Nová zmluva zahŕňajúca ďalší štvorročný olympijský cyklus na ňu nadväzuje.

Česká televízia bude môcť v priamom prenose vysielať všetky štarty českých olympionikov. Okrem nepretržitého vysielania na špecializovanom programe ČT sport umožňuje nová zmluva v prípade časovej kolízie tiež operatívne vysielanie súťaže s českou účasťou na webe ČT sport.

Rovnako tento rok sa v čase letných olympijských hier v Tokiu premení ČT sport v špecializovaný nepretržitý olympijský kanál.

„Oproti predchádzajúcemu cyklu sme dosiahli ďalšie navýšenie povolených prenosových hodín a diváci tak s istotou uvidia všetko podstatné. Môžem sľúbiť, že sa opäť sústredíme na vystúpenie českých športovcov, teda na to, čo by žiadny zahraničný vysielateľ garantovať nemohol,“ uviedol výkonný riaditeľ ČT sport Jiří Ponikelský.

Stanica Eurosport vysiela OH v televízii na kanáloch Eurosport 1 a 2 a kompletne na interaktívnom Eurosport Player.

Rovnaký postup ako ČT musela pred rokmi zvoliť RTVS, ktorá takisto od Discovery získala sublicenciu na vysielanie na voľnej stanici.

RTVS o novom kontrakte zatiaľ neinformovala. Na tohtoročnú letnú olympiádu v Tokiu ešte má práva. Prenosy z nej už chce vysielať na novom kanáli Šport.