Televízia CNN dostala pred rokom k obrazovkám najväčší počet Američanov v celej svojej histórii. Predtým celý rok 2020 bol dokonca najúspešnejším vôbec.

Televízia však prišla o amerického exprezidenta Donalda Trumpa a dopláca na to. Od tej doby to s ňou šlo z kopca, píše portál idnes.cz.

Počas roku stratila zhruba 80 percent svojich divákov. A bude zrejme ešte horšie, pretože teraz sa všetky problémy začnú kopiť. Rezignoval riaditeľ celej televízie Jeff Zucker, pretože neoznámil, že roky chodí so svojou marketingovou riaditeľkou. Všetci o tom vraj vedeli, no vyzerá to na typickú upätosť modernej Ameriky, zvlášť keď sú obaja päťdesiatnici a sú rozvedení. Ale súčasne je to aj metafora cnostnej CNN, ktorá na tých, čo ich nemá rada, uplatňuje prísne meradlá, na ktoré sama kašle.

Škandály sa kopia

Najžiarivejšia hviezda CNN Chris Cuomo dostal padáka, pretože súčasne robil mediálneho bodyguarda svojmu bratovi, guvernérovi štátu New York. Hviezda ďalšieho večerného programu Don Lemon má na krku súd pre sexuálne násilie. Nevráti sa ani významný producent tejto televízie John Griffin, ktorý čelí zneužívaniu malých školáčok.

Ale to hlavné sa týka profesionality. Znovu sú späť pozabudnuté nahrávky súkromných rozhovorov J. Zuckera s dôverníkom Donalda Trumpa, z ktorých plynie, že vlastne CNN a J. Zucker cynicky vytvorili D. Trumpa, pretože v ňom videli dojnú kravu.

Utekajú mladí

V prípade CNN však platí, že najviac od nej utekajú ľudia vo veku medzi 25 a 50 rokmi, čo je kľúčová skupina pre inzerentov. A teraz pozor: Pred rokom ich bolo denne 822-tisíc, dnes je ich len 113-tisíc.

Niečo sa deje. Svedčí o tom napríklad i detail, že najsledovanejší program CNN – 360° Andersona Coopera – je teraz v hitparáde sledovanosti všetkých spravodajských televízií až na 23. mieste.

Ďalšie dôležité správy

Hershey,,Pa,-,December,15,,2016:,President-elect,Donald,Trump,Looks
Neprehliadnite

Trumpove trampoty. Bývalý prezident USA podvádzal pri oceňovaní majetku celej rodiny