Predaj vedľajšieho majetku je súčasťou stratégie, ktorej cieľom je reorganizácia skupiny.
Okrem Slovenska prevádzkuje CME televízne stanice v piatich ďalších krajinách v regióne. V posledných dvoch rokoch firma znížila náklady, predala časť majetku a získala finančnú injekciu od svojho najväčšieho akcionára, firmy Time Warner.
M. Del Nin dodal, že posledný majetok, ktorý chce firma do konca tohto roka predať, sú kiná v Rumunsku. „Naše očakávanie je také, že do konca tohto roka nebudú našou súčasťou,“ povedal.
M. Del Nin a Ch. Mainusch sa ujali funkcie na čele CME v roku 2013 s cieľom sprevádzať skupinu, ktorá začala strácať divákov, reštrukturalizáciou.
Ch. Mainusch dodal, že firma je aktuálne na správnej ceste, zvlášť na svojom najväčšom trhu v Českej republike, a podarilo sa jej získať späť podiel na trhu.
Aktuálne sa chce zamerať na ochranu pozície lídra na trhoch a na zvyšovanie príjmov z iných zdrojov ako je reklama, kam patrí napríklad predplatné. Tieto zdroje mali na minuloročných príjmoch skupiny podiel 17 percent, predstavovali 680,8 milióna USD.
CME spustila v roku 2011 internetovú službu Voyo, ktorá má v súčasnosti 150-tisíc predplatiteľov a podľa Ch. Mainuscha chce firma do tejto platformy ďalej investovať.
Spoločnosť CME založil pred dvoma desaťročiami miliardár Ronald Lauder. Teraz je hlavným akcionárom firmy americká mediálna skupina Time Warner.
CME je dominantným hráčom na slovenskom trhu, v Česku, Bulharsku, Rumunsku a Slovinsku. V júli firma uviedla, že v tomto roku očakáva zvýšenie prevádzkového zisku pred odpisom hmotného a nehmotného majetku (OIBDA) a pri konštantných výmenných kurzoch o 45 až 55 percent. Vlani OIBDA predstavovala 95,4 milióna USD.