Cez DVB-T sa dá pozerať takmer 1 500 TV staníc. Väčšina je platených

V Európe sa prostredníctvom digitálneho terestriálneho vysielania šíri vyše 1 460 TV kanálov. Vyplýva to z pravidelne aktualizovanej databázy MAVISE, ktorá je projektom Európskej komisie. Údaje sú iba z 19 európskych krajín, konečný počet bude teda ešte značne vyšší.

Zo spomínaných 1 500 kanálov je približne 700 TV programov lokálnych, zvyšných 760 sú národné alebo medzinárodné stanice. Ako uvádza BroadbandTVNews, počet týchto celoplošne šírených staníc za rok značne narástol. V apríli 2009 ich bolo ešte 500.

Väčšina terestriálne šírených kanálov je určená iba pre národný trh. Približne štyri desiatky staníc sú šírené vo viacerých krajinách. Sčasti ide o kanály, ktoré sa do iných krajín dostanú pre jazykovú blízkosť, ako napríklad talianske kanály šírené na Malte, či švédska TV stanica dostupná na DVB-T platforma v Dánsku.

Druhú skupinu tvoria medzinárodné značky ako Discovery, Eurosport, CNN či BBC World, ktoré sú vo viacerých štátoch tiež súčasťou DVB-T balíka.

Hoci DVB-T má často imidž bezplatnej televíznej alternatívy, z necelých 800 celoštátnych TV programov je väčšina súčasťou platených balíkov. Pay-TV kanálov je 415, free-to-air 345.

Vo väčšine krajín HDTV cez anténu nefunguje, nejde však ani o raritu. Televízia vo vysokom rozlíšení je cez DVB-T dostupná v Estónsku, Francúzsku, Litve, Maďarsku, Nórsku, Španielsku, Taliansku a vo Veľkej Británii, čoskoro by sa mala spustiť aj vo Fínsku a Švédsku. 

Na DVB-T prešlo zatiaľ 12 štátov v Európe, ďalších päť tak spraví do konca tohto roka, respektíve januára 2011. Switch-off už majú za sebou Belgicko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Holandsko, Lotyšsko, Luxembursko, Nemecko, Nórsko, Španielsko, Švajčiarsko a Švédsko, V nasledujúcich mesiacoch dokončenie prechodu na DVB-T čaká ešte Chorvátsko, Island, Maltu, Rakúsko a Slovinsko.

Slovensko by malo prepnúť analóg na digitál na vyhradených frekvenciách najneskôr na prelome rokov 2011 a 2012. Presný slovenský termín je stále neznámy.