Český seriálový thriller #martyisdead získal nomináciu na medzinárodné televízne ceny Emmy. ČTK o tom informovala tvorkyňa seriálu Martina Reková. Seriál je nominovaný v kategórii krátkych seriálov. Víťazi 11 kategórií budú známy 23. novembra behom slávnostného vyhlásenia 48. ročníka International Emmy Awards v New Yorku. Americké ceny Emmy pred pár dňami ovládol seriál Watchmen, ceremoniál sa konal bez divákov a červeného koberca.  

Témou minisérie #martyisdead je problematika kyberšikany. Režisérom seriálu je Pavel Soukup, scenáristi sú Jaroslav T. Miška a Ján Stehlík. Hlavnú úlohu stvárnil Jakub Nemčok. Seriál vznikol v produkcii spoločností Bionaut, Mall.tv, CZ.NIC a v spolupráci s projektom Bezpečne na netu. 

Jimmy Kimmel
Neprehliadnite

Na hlavných cenách Emmy sa lámali rekordy. Prekvapením večera bola herečka Zendaya

V seriáli ide o príbeh pätnásťročného Martina alias Martyho, ktorý točí seba aj svojich blízkych na mobil vo chvíľach, ktoré by každý z pamäte radšej vymazal. ,,Máme obrovskú radosť. Ide o výber z tisícky svetových seriálov, preto už nominácia je veľmi prestížna. Sme radi, že po úspechu v Česku a na Slovensku sa darí seriálu aj v zahraničí. Je skvelé, že aj česká žánrová produkcia môže uspieť vo svete, "uviedli producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál. Pokračovanie seriálu pod názvom #annaismissing vzniká opäť v koprodukcii Bionautu a Mall.tv a v kinách a internetovej televízii sa objaví v máji 2021. 

Nominácia na International Emmy Awards nie je jediným úspechom seriálu #martyisdead. Šancu zabodovať má aj v ankete Krištáľová Lupa 2020 - Cena českého internetu, v ktorej bol nominovaný na najlepšie on-line video. Vlani sa stal najlepším webseriálom strednej a východnej Európy na festivale Serial Killer, kde bol uvedený vo svetovej premiére.