Relácia odštartuje v pondelok 20. apríla o 18:45, informoval RTVS.

Nový 10-minútový magazín určený hlavne seniorom bude Trojka vysielať každý pracovný deň počas štyroch týždňov vždy pred 19. hodinou. Má priniesť sumár rád, ako zvládnuť súčasnú koronakrízu.

„Celosvetová pandémia sťažila život každému z nás, ale najohrozenejšou skupinou sú práve seniori. Izolácia a obmedzená aktivita môže u mnohých z nich zhoršiť ich psychický a fyzický stav, ale zároveň zvyšuje riziko, že ľahšie podľahnú podvodníkom. V našej relácii preto prinesieme nielen najdôležitejšie rady, ale aj pokoj, rozvahu a optimizmus,“ priblížila intendantka Trojky Judita Gembická.

Každá časť je rozdelená do niekoľkých rubrík. Riaditeľ odboru prevencie kriminality ministerstva vnútra Jozef Halcin priblíži príklady z praxe, ako sa úspešne brániť praktikám podvodníkov, ktorí sa snažia seniorov dobehnúť práve v krízových situáciách.

Klinický psychológ Martin Miler pomôže so psychologickými radami a cvičeniami, ako zvládnuť samotu, odlúčenie, ale aj ponorkovú chorobu. Odborný výklad z oblasti epidemiológie podá profesorka Zuzana Krištúfková a praktické rady a tipy na to, ako si doma vytvoriť jednoduché a účinné opatrenia proti šíreniu vírusu chemik Miloš Kosír.

Moderátorkou relácie je Katarína Brychtová. „Chceme v tejto ťažkej dobe priniesť seniorom dôležité informácie a rady, ale aj milé slovo a trochu ľudského tepla. Potrebujú to a zaslúžia si to,“ uviedla.