Licenciu na vysielanie Up Network udelila česká Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie. V žiadosti vysielateľ uviedol, že pôjde o dokumentárny kanál.  

„Rada udelila spoločnosť EFB Network licenciu na prevádzkovanie televízneho vysielania šíreného prostredníctvom káblových systémov a družice na 12 rokov,“ uviedol český regulátor v tlačovej správe zo zasadnutia. 

Podľa českého obchodného registra sú vlastníkmi EFB Network Borovského slovenská firma FBC Media a Eliška Borovská, ktorej patrí tretinový podiel. 

Bývalý šéf TV Joj chce detailnejšie informácie o novej televízii prezentovať v pondelok. Pre Mediálne.sk potvrdil, že stanica odštartuje onedlho - 14. apríla. „Vysielanie bude dostupné aj pre divákov na Slovensku,“ načrtol.

Zodpovedá to aj detailom z udelenej licencie, podľa ktorej síce kanál bude vysielať v češtine, no so šírením ráta aj na území Slovenska, Holandska a Belgicka. 

Podľa Živé.sk bude Borovského televízia zameraná na letectvo. V celodennom vysielaní sa má orientovať okrem dokumentov aj na správy, lokálne šou a kvízy. Vysielateľ sa už mal dohodnúť na šírení signálu s vybranými operátormi.

F. Borovský v decembri minulého roka po vyše roku a pol ukončil svoje pôsobenie v českej komerčnej televízii TV Barrandov. V tej zastával pozíciu výkonného riaditeľa. Nanovo ju televízia už neobsadila. 

Projekt vlastnej televízie v minulosti nevylučoval, v rozhovore pre Mediálne.sk spred dvoch rokov na túto otázku odpovedal „Nikdy nehovor nikdy“.