CNN následne uviedla, že stiahne žalobu proti Bielemu domu podanú kvôli zrušeniu vstupu J. Acostu na tlačové konferencie.

„Dnes Biely dom vrátil úplnú akreditáciu Jimovi Acostovi. Z toho dôvodu už naša žaloba nie je potrebná,“ napísala televízia vo vyhlásení.

„Tešíme sa na ďalšie informovanie o Bielom dome,“ dodala CNN na svojej webovej stránke. Trumpova administratíva však varovala reportéra CNN, že aj keď mu obnovila akreditáciu, J. Acosta bude musieť na budúcich tlačových konferenciách dodržiavať sériu predpisov.

Biely dom poslal v pondelok J. Acostovi list, v ktorom jasne upozornil, že jeho akreditácia môže byť opäť ohrozená, keďže sa zavedú nové pravidlá pre tlačové konferencie, napríklad obmedzenie, podľa ktorého bude mať každý novinár možnosť položiť jedinú otázku a o ďalších otázkach bude mať právo rozhodnúť prezident.

Federálny sudca vydal minulý týždeň 16. novembra predbežné rozhodnutie obnovujúce Acostovu akreditáciu. Biely dom však okamžite poslal J. Acostovi list s vyhrážkou, že mu akreditáciu znovu odoberie, len čo platnosť uvedeného súdneho rozhodnutia vyprší, pripomenula tlačová agentúra AP.

Biely dom pôvodne odobral akreditáciu reportérovi americkej CNN J. Acostovi 7. novembra po ostrej výmene názorov s prezidentom D. Trumpom. K slovnej prestrelke došlo v minulosti už viackrát. Tá najnovšia sa odohrala po tom, ako sa novinár prezidenta začal vypytovať na takzvanú karavánu migrantov zo Strednej Ameriky, ktorá sa blíži k hraniciam USA.

D. Trump po niekoľkých otázkach, v ktorých Acosta spochybňoval jeho tvrdenia, reportéra zahriakol a nariadil mu, aby sa vzdal mikrofónu. Keď to J. Acosta odmietol, prezident ho nazval „hrubým a hrozným človekom“a podobne počastoval neskôr i samotnú CNN.

Televízia na incident reagovala vyhlásením, v ktorom uviedla, že prezidentove útoky voči médiám „už zašli priďaleko. Nie sú len nebezpečné, ale aj znepokojivo neamerické“.