Aktualizácia 9:00: Joj so seriálom Prvé oddelenie vzhľadom na vývoj situácie neráta. „Vzhľadom na vývoj komunikácie s produkčnou spoločnosťou sme však do pôvodne plánovaného času nasadili iný seriál," vyjadrila sa hovorkyňa Joj Tatiana Tóthová pre Nový Čas. Tlačová správa TV Joj.


Zverejnené 8:00:


<b>Joj prišla o seriál Prvé oddelenie</b>

Kriminálka Prvé oddelenie sa do vysielania Joj zrejme v plánovanom čase nedostane. Na prvý hodinový dramatický týždenný prime-time seriál Joj, na ktorý sa mali poskladať slovenská a česká komerčná dvojka Prima, vydal na podnet Primy pražský súd predbežné opatrenie. Informovala o tom mediálna rubrika webu časopisu Týden.

Opatrenie zakazuje producentovi, slovenskému spoluzakladateľovi Novy Petrovi Kršákovi, nakladať s prvými nakrútenými šiestimi epizódami. Tie vyrobila produkčná spoločnosť Art Forum 21 na základe memoranda o spolupráci a vysielaní seriálu na Prime a Joj.

<b>Joj prišla o seriál Prvé oddelenie</b>

Prima hovorí, že spoločnosť Art Forum 21 neprimerane navýšila náklady. "Vypracovali sme reálny rozpočet adekvátny hereckému obsadeniu a náročnosti lokácií v Prahe i Bratislave," povedal Kršák. Predbežnú cenu ponúkla jeho firma televíziám ešte pred tým, ako boli hotové scenáre. Kršák odôvodňuje zvýšenie nákladov aj novými postavami a prostrediami. "Ja predsa nebudem Primu sponzorovať. To si budem radšej Prvé oddelenie púšťať doma ako domáce video," povedal pre iDnes.cz.

"To by bolo najdrahšie domáce video na svete," povedal pre iDnes.cz šéf Primy Petr Chajda. "Za ich produkčné chyby nemôžeme platiť my. Pokiaľ sa nedohodneme, ponesú časť straty. Bez dohody ponesú celú stratu, pretože inak nesmú seriál predať," dodal.

Kršák sa podľa Týden.cz pokúša seriál predať aj iným českým televíziám. Pre mediálnu rubriku časopisu rokovania nepriamo potvrdila televízia Nova. "S Art Forum 21 nepadli žiadne finálne dohody," povedala hovorkyňa Novy. "Všeobecne platí, že nechceme vysielať seriály, u ktorých nie sú doriešené autorskoprávne spory," dodala.

Týden pripomína, že Kršák disponuje asi 1,2 miliardami českých korún, ktoré mu boli vyplatené za podiel v televízii Nova.