<b>Joj oficiálne potvrdzuje ďalší seriál Prvé oddelenie</b> (prvé foto)

Televízia Joj oficiálne potvrdila svoj druhý seriálový titul na budúci rok. "Spolu s TV Prima budeme vysielať kriminálny seriál Prvé oddelenie," povedala hovorkyňa Joj Tatiana Tóthová.

Prima dnes seriál predstavila na tlačovej konferencii ako 1. oddělení. "Ide o seriál zo súčasnosti, ktorým sme sa chceli vymaniť z klišé štandardných českých seriálov. Ide o rozsiahly projekt, ktorý sa z veľkej časti nakrúca v exteriéroch, a spolupráca so slovenskou TV Joj činí prípravu efektívnejšou," uviedol výkonný riaditeľ televízie Prima Petr Chajda.

Nový dramatický kriminálny seriál sa bude podľa agentúry ČTK odohrávať prevážne v Prahe a Bratislave, nakrúca sa dvojjazyčne. Ústrednou postavou seriálu bude český herec Filip Blažek, za slovenskú stranu stvárni jednu z hlavných úloh herečka Danica Jurčová. Spoločne s českým hercom Romanom Zachom budú hrať hlavných vyšetrovateľov. V seriáli sa objavia napríklad aj Marek Vašut, Kryštof Hádek, Matej Landl a v úlohe šéfa Prvého oddelenia sa predstaví Alois Švehlík.

Spolupráca so slovenskou TV Joj činí prípravu efektívnejšou. výkonný riaditeľ televízie Prima Petr Chajda

Detektívi sa v seriáli majú sústrediť predovšetkým na riešenia vrážd a iných závažných prípadov, ale taktiež aj zápletiek z ich súkromného života. Televízie zatiaľ odmietli konkretizovať, kedy seriál nasadia do vysielania. Nové tituly nasadzujú slovenské televízie v septembri alebo marci, kedy štartuje aj druhý seriál Joj daily soap Panelák. Prvé oddelenie je tak tretím seriálovým titulom TV Joj ohláseným na rok 2008, týždenne vysiela ešte komediálny titul Mafstory.

Dokopy televízie ohlásili na budúci rok vrátane existujúcich už desať pôvodných seriálov. Kriminálkou chce preraziť aj Markíza so seriálom D.N.A. Production Mesto tieňov.

Joj si názov Prvé oddelenie poistila na Úrade priemyselného vlastníctva SR koncom októbra.

Prvá fotografia zo seriálu Prvé oddelenie

<b>Joj oficiálne potvrdzuje ďalší seriál Prvé oddelenie</b> (prvé foto)

 

Seriály slovenských televízií budúci rok

Už vysielané spolu s ohlásenými alebo plánovanými.1. Ordinácia v ružovej záhrade (Markíza, vysiela sa)

2. Mesto tieňov (Markíza a DNA Production, nakrúca sa)

3. Denný seriál (Markíza, prípravy)

4. Sestričky (Markíza, neuzatvorené rokovania)

5. Panelák (Joj a Továreň 5/7/11, prípravy)

6. Prvé oddelenie / 1. oddělení (TV Joj a Prima, nakrúca sa)

7. Mafstory (Joj, vysiela sa)

8. Kriminálka Staré mesto (STV a Trigon, vstup do koprodukcie sa zvažuje)

9. Lapači duší alebo Rómeovia a Júlie (STV a ČT, vstup do koprodukcie sa zvažuje)

10. Denný seriál (STV, ohlásený programovou riaditeľkou)

 

Foto: Prima